Binance Raporu: Ethereum Güncellemesi, Fiyatı Olumlu Etkileyebilir

Bitcoin’in etkileyici yükselişine rağmen, altcoin’ler beklenen performansı tam olarak gösteremedi. Özellikle piyasa değerine göre en büyük dijital para olan Ethereum büyük bir merakla takip edildi. Bunun yanında önde gelen kripto para borsası Binance yayınladığı son raporunda, Binance, Bitcoin hakimiyetinin farkında olarak, Ethereum 2.0 güncellemesinin altcoin pazarı için katalizörler etkisi oluşturabileceğini öngörüyor.

Bilindiği üzere Ethereum, Eth2’nin 0. Aşamasının ilk adımlarını başlattı. Binance borsasından gelen en son raporda, her iki kripto para birimi de performansları ve rallilerini 2021’in ötesine uzatma potansiyeli ile tanınıyor. Bunun yanında rapor, Ethereum’dan Eth2’ye geçişin altcoin pazarı için önemli bir katalizör olacağını gösteriyor. Altcoin piyasasında toparlanmayı öngören Binance, yatırımcıların paralarını Bitcoin’den çıkarmaya ve yatırımlarını çeşitlendirmeye teşvik edileceğine inanıyor. Raporda şu ifadeler kullanılıyor:

“Ağın uyumluluğunu, ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini önemli ölçüde artıracağı için güncellemenin ETH üzerinde olumlu bir etkisi olması bekleniyor. Ek olarak, güncelleme Ethereum’un fikir birliği mekanizmasını bir Proof-Of-Stake’e kaydıracak ve yatırımcıları staking ödülleri için Ethereum tutmaya ve kilitlemeye teşvik edecek. Bu, sonrasında ETH token arzını azaltacak, büyük yatırımcılar istikrarlı kazançlar arayışına girdikçe talep güçlenmeye devam edecek. Bu katalizörler göz önüne alındığında, yükseltme ETH’yi yakın zamandaki düşüşünden uzaklaştırabilir ve potansiyel olarak altcoin sektörüne daha olumlu bir duygu enjekte edebilir.”

Sadece Binance değil, diğer birkaç piyasa uzmanına göre de ETH güncellemesi fiyatı olumlu etkileyecek. Örneğin bir melek yatırımcı olan Adam Cochran‘ın daha önce konuyla ilgili benzer bir açıklamada bulunmuştu. Kanada’daki Conestoga Koleji’nde bilgisayar bilimleri profesörü olarak görev yapan Cochran’a göre Ethereum 2.0 ile gelecek staking ödülleri Ethereum’a rekor bir yatırımcı akışı getirerecek. Cochran, stake uygulamasının eş zamanlı olarak negatif arz ve pozitif talep şoklarına da sebep olacağını belirtiyor. Bu da beraberinde fiyat artışı yaşanmasını sağlayacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.