Aralık 1, 2022

Binance Duyurdu: Milyarlarca Altcoin Yakımı Tamamlandı!


Son güncellenme : 01.12.2022 - 23:29

Terra Classic (LUNC) yakma mekanizmasını destekleyen Binance, 6. aşamayı tamamladı. Borsa tarafından yapılan açıklamada duyurulan yakım miktarı ise topluluğu heyecanlandırdı. İşte detaylar.

Yakımlarda 6. aşamayı tamamlayan Binance, toplamda 6 milyar token yakıldığı duyurdu. Borsa, LUNC spot ve marjin işlemlerinde toplam 20 milyar token’ın yakımını tamamlamış oldu.

Sonuç olarak Terra Classic (LUNC) fiyatı %2 artış kaydetti.

Terra Classic (LUNC) Yakımları Tam Hız İlerliyor

Binance, 1 Aralık 2022, 17.30 TSI toplamda 6,39 milyar LUNC token’ı yakım adreslerine gönderdi. İşlem 12,77 milyon LUNC’ye mal oldu. İşlem ücretlerinin altıncı aşaması 30 Ekim – 30 Kasım dönemine ait.

Binance, beşinci yakma işleminden sonra haftalık yakma mekanizmasından aylık yakma mekanizmasına geçti. Yakılan LUNC miktarı, düşük işlem hacmi ve 5234 sayılı Teklifin geçmesi nedeniyle düşmeye devam ederek vergi yakımını %1,2’den %0,2’ye düşürüldü.

Binance, Ekim ayında 13,712 milyar LUNC token yaktı. Borsa, 31 Ekim’deki ilk aşamada 5,5 milyar Terra Classic token ve beşinci aşamada 1,26 milyar Terra Classic token yaktı. Binance tarafından yakılan toplam token miktarı şu anda 20 milyar LUNC tokena ulaşmış durumda.

Terra Classic topluluğu ise ağı güçlendirecek adımlar atıyor. Ağ, yardımcı programları ve doğrulayıcıları geri getirmek istiyor. Terra Classic geliştiricileri, CosmWasm yükseltmesini içeren v23 yükseltmesini uygulayacak. Ayrıca, 5 Aralık’ta tahmin edilen 10.542.500 numaralı blokta Cosmos blok zincirleri ile blok zincirleri arası iletişimi (IBC) yeniden etkinleştirecekler.

Topluluğun yakımları ise Kasım ayında 150 milyon token olarak kaydedildi. Allnodes haftalık yakma işleminin bir parçası olarak 25.827.385 token yakarken, LUNC DAO 4.928.589 token yaktı.

Fiyat ise bu gelişmelere henüz kayda değer bir tepki vermedi. Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?