Mart 1, 2023

Binance Listelemesinin Ardından Altcoin Fiyatı %140 Fırladı!

Merkezi olmayan Ethereum (ETH) tabanlı bir borç verme protokolü, hacim bakımından dünyanın en büyük kripto alım satım platformu olan Binance’in sürpriz desteğinin ardından patlayıcı kazançlarla altcoin piyasalarına öncülük ediyor. Binance dün yaptığı bir duyuruda, Liquity coini (LQTY) daha yüksek volatiliteye sahip yeni tokenların belirlendiği “İnovasyon Bölgesi “nde listeleyeceğini açıkladı.

Liquity, stabilcoin LUSD tarafından desteklenen bir ödünç alma ve verme protokolüdür. Bununla birlikte teminat olarak ETH kullanır. Yerel tokenı olan LQTY, likidite madenciliği ve staking için kullanılması mümkün.

LQTY stakerların, kredi verme ücretlerinden LUSD ve itfalardan Ethereum kazanması muhtemel.

Liquity web sitesine göre, sansüre karşı direnç de proje için önemli bir önceliktir.

“Liquity, insan müdahalesi olmadan özerk olarak çalışacak şekilde ayarlanmış eksiksiz bir sistem olarak konuşlandırıldı. Hiç kimse sözleşmeleri değiştiremez veya yükseltemez ve hiç kimsenin özel erişimi yoktur.

Altcoin bir platformdan ziyade bir protokoldür. Protokolün işleyişine herhangi bir şekilde müdahale edebilecek, değiştirebilecek veya durdurabilecek özel ayrıcalıklara sahip bir yönetici yoktur.

Ön uç işlemleri yalnızca üçüncü taraflarca sağlanır, bu da sistemi merkezi olmayan ve sansüre karşı dirençli hale getirir.”

Liquity’nin 90.994.355 adet dolaşımdaki arzı mevcut. Şu anda 186 milyon dolar piyasa değeriyle 2,06 dolardan işlem görüyor.

Binance’teki listelemenin ardından LQTY, 1,19 dolardan 2,86 dolara fırladı. Bununla birlikte geri çekilmeden önce %140’lık bir yükseliş gösterdi.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?