Şubat 6, 2024

Binance Listelemesi Bu Defa Beklenen Etkiyi Yaratmadı: Listelenen Altcoin’den Sert Düşüş!

Binance borsasında listelenmesinin ardından Ronin (RON), son 24 saat içinde %30’luk bir düşüş yaşayarak, %15’lik fiyat kazancından feragat etti ve şu anda düşüş eğiliminde. Özellikle, Ronin’in fiyatındaki son düşüş, önemli bir dönüm noktası olan 3 dolarlık fiyat eşiğinin altına bir ihlal getirdi. Varlık, 2022 yılının Şubat ayından bu yana bu seviyenin altında işlem gördükten sonra kısa süre önce 3 dolar seviyesini geri kazandı. Ancak, bu dönüm noktası ayıların sert direnişiyle karşılaştı.

Ronin fiyat grafiği analizi

Ronin Fiyat Analizi

Dün %15’lik bir fiyat artışıyla iki yılın en yüksek seviyesi olan 3,538 doları gören Ronin (RON), son yükselişten elde ettiği kazanımlardan vazgeçerek önemli bir karşı dirençle karşılaştı. Varlık, son 24 saat içinde %26 düşüş yaşayarak şu anda 2,54 dolardan işlem görüyor.

Ronin, herhangi bir büyük düşüşe karşı savunma olarak 2,5 dolarlık fiyat desteğinden yararlandı. Mevcut fiyatıyla kripto para birimi hala 23 ayın en yüksek seviyesinde işlem görüyor. Ancak, RON’un piyasa değeri şu anda 746,26 milyon dolar ile 1 milyar doların altına düşmüş durumda.

Santiment verilerine göre, son 24 saat içinde Ronin’e (RON) olan ilgi beklenmedik şekilde arttı. Sosyal hacim, %254’lük bir artışla patlamaya işaret ederken, bu artışla birlikte düşüş eğilimi de belirgin şekilde yükseldi.

Bu veriler, yatırımcı duyarlılığının son 24 saat içinde keskin bir değişim yaşadığını gösteriyor. Artan düşüş eğilimi, RON’un fiyatında ani bir düşüşü tetikledi ve piyasa katılımcıları varlıklarını elden çıkarmak için hızla harekete geçti. Bu durum, 24 saatlik işlem hacminde %275’lik bir artışla 203 milyon dolarlık bir işlem hacmiyle sonuçlandı.

RON, bu büyük düşüşle birlikte son 24 saat içinde en büyük kaybedenler arasında yer aldı. Daha önce en çok kazandıranlardan biri olan varlık, şimdi piyasada aşağı yönlü bir ivme kazanmış gibi görünüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ronin’in şanslı bir dönemi, %15’lik etkileyici bir artışla başladı ve varlık iki yılın en yüksek seviyesi olan 3.538 dolara kadar tırmandı. Bu yükseliş, yatırımcıların ilgisinin artması ve Ronin ağındaki adres faaliyetlerinin yoğunlaşmasıyla gerçekleşti. İşlem hacmi de 80 milyon dolara ulaşarak önemli bir ivme kazandı, ayrıca günlük aktif adresler Aralık ayından bu yana beş kat arttı.

Ancak, hızlı fiyat artışı, Binance’in yakın bir liste duyurusuyla aynı zamana denk geldi. Binance, dün 16:30 UTC’de RON için işlem başlattı. Ronin’in düşüş trendi, Binance’in token alım satımına başlamasından beş saat sonra başladı.

Binance’in kurucu ortağı Yi He, Binance üyelerinin Ronin’in yükseltme ve boşaltma işlemlerine katıldıkları yönündeki suçlamalara yanıt olarak, gelecekte benzer bir olayın yaşanmaması için, Binance çalışanlarının yolsuzluğa karıştıkları herhangi bir bilgi için 5 milyon dolarlık bir ödül de dahil olmak üzere önlemler alınacağını duyurdu.

Kaynak : crypto.news
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?