Eylül 21, 2023

Binance, Kuluçka Programına Eklediği 12 Altcoin Projesini Duyurdu!


Binance‘in yatırım kolu Binance Labs, Kuluçka Programı’nın altıncı sezonu için katılım listesini duyurdu. Bu sezon, blok zinciri ve kripto para alanının çeşitli sektöründen gelen 12 yüksek potansiyelli proje ekibi, büyümelerini ve yeniliklerini beslemeyi amaçlayan iki aylık yoğun bir müfredatta yer almak üzere seçildi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere kuluçka programıyla birlikte Binance, ekosisteminde bulunan kaynaklara erişimin yanı sıra bire bir mentorluk de sağlayarak projeleri destekliyor. Bu girişimin bir parçası olarak, seçilen ekipler projelerini ileriye taşımak için rehberlik, destek ve kaynaklar alacak ve nihayetinde Web3 ekosisteminde yenilik ve ilerlemeyi teşvik edecek.

Binance Labs Başkanı Yi He, farklı katılımcılardan oluşan listeyi heyecanla karşıladı ve şu sözleri ekledi: “Labs ekibi olarak misyonumuz, yenilikçi teknolojik çözümler yaratma kapasitesini kanıtlamış erken aşama kurucuları tespit etmek ve desteklemek, böylece daha geniş Web3 ekosistemini olumlu yönde etkilemektir. Kuluçka Programımız aracılığıyla, danışmanlık desteği sağlamak için tüm ekosistemimizin kaynaklarından yararlanarak erken aşamadaki projelerin kurucularının bizimle birlikte büyümelerini sağlıyoruz.”

Altyapı Projeleri:

 • Vistara: Vistara, farklı yürütme ortamlarında ölçeklenebilir altyapı yönetime odaklanmakta. Projenin amacı altyapı yönetimlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış tek tıklamalı bir toplama dağıtım çerçevesi sunmaktadır.
 • UXUY: Bu proje, merkezi olmayan ticareti basitleştirmek ve kullanıcılar için giriş engellerini azaltmak için MPC ve AA cüzdan teknolojisinden yararlanan çok zincirli bir platform sunmaktadır.

DeFi Inovasyonları:

 • BBOX: Başlangıçta Linea’da başlatılan sürekli merkezi olmayan borsa işlemlerine odaklanmaktadır. Hızlı bir şekilde ticaret havuzları oluşturmayı hedeflemekte ve likidite sağlayıcılar için gelişmiş getiri stratejileri sunmaktadır.
 • Derivio: Derivio, zkSync üzerine inşa edilmiş, kullanıcılar, inşaatçılar ve kurumlar için DEX’lerin tüm potansiyelini ortaya çıkarmaya çalışan merkezi olmayan yapılandırılmış bir türev ekosistemidir.
 • Ethena: Ethena, ETH’yi geleneksel bankacılık sistemlerine bağımlı olmayan ilk kripto-yerli getiri sağlayan stabilcoin’e dönüştürme misyonuyla bir türev altyapı sağlayıcısı olarak hizmet vermektedir.
 • Shogun: Shogun, modüler ağlar için zincirden bağımsız bir emir akışı toplayıcısı ve akıllı likidite yönlendiricisi olarak, başlangıçta Cosmos interchain’de piyasaya sürülüyor.

Yapay Zeka Destekli DApp’ler:

 • MyShell MyShell, tescilli yapay zeka ve TTS modellerine sahip yapay zeka destekli bir Web3 sohbet robotu platformu sunuyor. Kullanıcıların her biri benzersiz seslere, anılara ve diyalog stillerine sahip yapay zeka robotları oluşturmasını, paylaşmasını ve bunlardan para kazanmasını sağlar.
 • NFPrompt: NFPrompt, çok modlu tescilli modellere sahip yapay zeka destekli bir Prompt-UGC platformu sunar. Kullanıcıların zahmetsizce NFT içeriği oluşturmasına, oy vermesine ve Web3 projelerinin sponsor olduğu sanat kampanyalarından ödüller kazanmasına olanak tanır.
 • QnA3: QnA3, tescilli veri gölü ile yapay zeka destekli bir Web3 bilgi paylaşım ve arama platformudur ve Web3 bilgi ve bilgisini tek bir tıklama ile erişilebilir hale getirir.

GameFi ve SocialFi Projeleri:

 • Cellula: Cellula, Ethereum üzerinde tamamen zincir üzerinde otonom bir yaşam simülasyonu strateji oyunudur ve birleştirilebilirlik, şeffaflık ve kalıcılığı vurgular.
 • Crypto Café: Crypto Café, blok zinciri ve kripto konularına adanmış bir öğren-öğren platformu sağlayarak giriş engellerini azaltmayı amaçlamaktadır.
 • MetaCene: MetaCene, ana akım oyuncular için kolay erişim sunan ilk Web3-yerel MMORPG vatan oyunu olarak yeni bir çığır açıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?