Binance İle Ukrayna Siber Polis İşbirliği Hacker Grubunu Yakalattı!

0

Ukraynalı siber polis yetkilileri, isimsiz bir fidye yazılım programı üreten hacker grubunu yakaladığını açıkladı. Hacker grubu iki yıl içerisinde darknet ağı üzerinden 42 milyon dolarlık vurgun yaptığı belirtildi.

Haziran 2020’nin sonlarından üç şüpheli tutuklanmıştır. Şüphelilerin yakalanması sırasında Ukrayna siber polis yetkilileri, şüpheli gruptan 200 bin dolarlık, bilgisayar ekipmanı, silah, cephane, nakit ve “dijital kanıt” belgeleri ele geçirdiği açıklandı.

Ukraynalı siber polis yetkilileri, hacker grubunun yakalanmasında, lider kripto para platformu Binance‘in yardımı olduğu belirtti. Yetkili Oleksandr Hrynchak vermiş olduğu röportajda kripto para borsasının dolandırıcılık tespit taktiklerini ve kripto izleme tekniklerini siber polis yetkililerine aktardığını açıkladı.

Binance tarafından yapılan açıklamada, hacker grubunu tespit etmek için Binance’in şirket içi “Sentry” bölümü ve blok zinciri analiz firması TRM Labs ile birlikte çalışma yürüttüğünü belirtti.

Kara para aklama gruplarını tespit etmek için Binance’in “Kurşun Geçirmezler Eşanjörler” girişimi altındaki ilk başarılı işbirliği olduğu görülmekte. Binance, bu yılın başlarında yapmış olduğu açıklamada, kara para aklama projesine “ek kaynak ayırdıklarını” belirtmişlerdi.

Kaynak: Coindesk

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın