Binance İle Ukrayna Siber Polis İşbirliği Hacker Grubunu Yakalattı!

Ukraynalı siber polis yetkilileri, isimsiz bir fidye yazılım programı üreten hacker grubunu yakaladığını açıkladı. Hacker grubu iki yıl içerisinde darknet ağı üzerinden 42 milyon dolarlık vurgun yaptığı belirtildi.

Haziran 2020’nin sonlarından üç şüpheli tutuklanmıştır. Şüphelilerin yakalanması sırasında Ukrayna siber polis yetkilileri, şüpheli gruptan 200 bin dolarlık, bilgisayar ekipmanı, silah, cephane, nakit ve “dijital kanıt” belgeleri ele geçirdiği açıklandı.

Ukraynalı siber polis yetkilileri, hacker grubunun yakalanmasında, lider kripto para platformu Binance‘in yardımı olduğu belirtti. Yetkili Oleksandr Hrynchak vermiş olduğu röportajda kripto para borsasının dolandırıcılık tespit taktiklerini ve kripto izleme tekniklerini siber polis yetkililerine aktardığını açıkladı.

Binance tarafından yapılan açıklamada, hacker grubunu tespit etmek için Binance’in şirket içi “Sentry” bölümü ve blok zinciri analiz firması TRM Labs ile birlikte çalışma yürüttüğünü belirtti.

Kara para aklama gruplarını tespit etmek için Binance’in “Kurşun Geçirmezler Eşanjörler” girişimi altındaki ilk başarılı işbirliği olduğu görülmekte. Binance, bu yılın başlarında yapmış olduğu açıklamada, kara para aklama projesine “ek kaynak ayırdıklarını” belirtmişlerdi.

Kaynak: Coindesk

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.