Kasım 21, 2019

Binance, Hindistan Merkezli Kripto Para Borsasını Satın Aldı!

Lider kripto para borsası Binance, Hindistan’ın önde gelen kripto para borsalarından biri olan WazirX’i satın aldığını duyurdu.

Binance tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların 25 Kasım’dan itibaren Binance itibari para geçidi üzerinden Rupi ile kripto para alım satımı yapabileceklerini belirtildi. Ayrıca açıklamaya göre WazirX’in otomatik eşleştirme motoru, 2020’nin ilk çeyreğinde Binance itibari para geçidine entegre şekilde çalışacak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, satın alım ile ilgi yaptığı açıklamada şunlar dile getirdi:

“Hindistan’daki genç nüfus, yeni finansal teknolojileri benimseme ve geliştirme konusunda bir avantaj sağlıyor ve bunun Hindistan’ı küresel blokzincir inovasyon merkezi yapmasında büyük bir rol oynayacağına inanıyorum. WazirX’in alınması, Hintlilere olan bağlılığımızı gösteriyor.”

Açıklamada, satın alımla ilgili finansal detaylara yer verilmedi. Fakat Hindistan’daki yerel haber kaynakları, 5-10 bilyon dolar aralığında olduğu bildiriyor.

WazirX borsası, 2018 yılının Mart ayında kurulmuş olup. Borsada aylık yaklaşık 30 milyon dolarlık alım satım gerçekleşiyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.