Binance, Hindistan Merkezli Kripto Para Borsasını Satın Aldı!

0
430

Lider kripto para borsası Binance, Hindistan’ın önde gelen kripto para borsalarından biri olan WazirX’i satın aldığını duyurdu.

Binance tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların 25 Kasım’dan itibaren Binance itibari para geçidi üzerinden Rupi ile kripto para alım satımı yapabileceklerini belirtildi. Ayrıca açıklamaya göre WazirX’in otomatik eşleştirme motoru, 2020’nin ilk çeyreğinde Binance itibari para geçidine entegre şekilde çalışacak.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, satın alım ile ilgi yaptığı açıklamada şunlar dile getirdi:

“Hindistan’daki genç nüfus, yeni finansal teknolojileri benimseme ve geliştirme konusunda bir avantaj sağlıyor ve bunun Hindistan’ı küresel blokzincir inovasyon merkezi yapmasında büyük bir rol oynayacağına inanıyorum. WazirX’in alınması, Hintlilere olan bağlılığımızı gösteriyor.”

Açıklamada, satın alımla ilgili finansal detaylara yer verilmedi. Fakat Hindistan’daki yerel haber kaynakları, 5-10 bilyon dolar aralığında olduğu bildiriyor.

WazirX borsası, 2018 yılının Mart ayında kurulmuş olup. Borsada aylık yaklaşık 30 milyon dolarlık alım satım gerçekleşiyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın