Binance Duyurdu: Bu Altcoin’ler için Son Tarih Belli Oldu!

Önde gelen kripto para borsası Binance, Helium (HNT) ve Tael (WABI) altcoin’lerini delist edeceğini açıkladı. Delist 24 Mart 2023 tarihinde tamamlanacak.

Binance, listelediği her dijital varlığı, beklenen yüksek standart seviyesini karşılamaya devam ettiğinden emin olmak için periyodik olarak incelediğinin altını çizdi. Bir dijital varlık artık bu standardı karşılamadığında veya sektör değiştiğinde, daha derinlemesine bir inceleme yapar ve potansiyel olarak delist edebilir.

Helium ve Tael gibi birçok farklı altcoin delist edilirken birtakım faktörler göz önünde bulunduruldu. Bunlar arasında ekibin projeye olan katkısı, işlem hacmi, likidite, ağın güvenliği ve güvenilirliği, ağ/akıllı sözleşme istikrarı gibi detaylar yer almaktadır.

Duyuruya göre Binance, HNT ve WABI token’ları için tüm işlem çiftlerini listeden çıkaracak ve ticareti durduracak. Kaldırılan kesin işlem çiftleri HNT/BUSD ve WABI/BTC olarak açıklandı. Tüm alım satım emirleri, ilgili her bir alım satım çiftinde alım satım durduktan sonra otomatik olarak kaldırılacaktır.

Borsa ayrıca 25 Mart 2023’ten itibaren HNT token’ların depozitolarını askıya akacağını duyurdu. Bu süreden sonra HNT depozitoları kullanıcıların hesaplarına yatırılmayacak ve geri kazanım desteklenmeyecektir. Ancak Binance, Solana (SOL) ağında Helyum (HNT) sözleşme takasını destekleyecektir. HNT tokenlarının çekilmesi 17 Nisan 2023’te askıya alınacak ve 21 Nisan 2023’te yeniden açılacaktır.

Binance Futures, 17 Mart 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere USDⓈ-M HNTUSDT Sürekli Sözleşmesinin kaldıraç ve marjin kademelerinde mevcut pozisyonları etkileyecek değişiklikler yaptığını duyurdu.

Yatırımcılara, likidasyon riskinden kaçınmak için güncellemeden önce pozisyonlarını ve kaldıraçlarını ayarlamaları için uyarı yaptı. Binance Futures, 20 Mart 2023 tarihinde tüm pozisyonları otomatik olarak kapatacak ve kontratı listeden çıkaracaktır. Yeni pozisyonlara 20 Mart 2023’ten itibaren izin verilmeyecektir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance.US de 21 Mart tarihinden itibaren Helium (HNT) ve JasmyCoin’i (JASMY) delist edeceğini duyurmuştu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : AZCoin News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.