Nisan 3, 2020

Binance, CoinMarketCap’i Satın Aldı! Taraflar Konuyla İlgili Neler Söyledi?

Geçtiğimiz günlerde sitemizdeki bir haberde Binance’in CoinMarketCap’i satın aldığına dair bir iddiayı paylaşmıştık. Satın alma işlemi gerçekleşti ve CMC’nin devasa kullanıcı tabanı göz önüne alındığında, kripto topluluğunun birçok üyesi bunun web sitesinin gelecekteki gelişimini nasıl etkileyeceğini merak etmeye başladı. CoinMarketCap CEO’su Carylyne Chan CryptoPotato isimli siteye açıklamalarda bulundu.

Chan açıklamasında “CoinMarketCap, Binance’den bağımsız bir varlık olarak çalıştırılmaya devam edecek. CoinMarketCap’ın (CMC) çıkarlarına olacak kararlar alacağız ve CoinMarketCap kullanıcılarının yararına olacak ürünler ve hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz. ” ifadelerini kullandı. Binance’in de bu konuda CMC’i desteklediğini ekledi.

Peki ya satın alma işleminin kripto ekosistemi üzerindeki etkisi ne? Binance’in ödediği miktar açıklanmamış olsa da, söylentiler bunun kriptoyla ilgili şirketleri içeren en büyük satın alma olabileceğini gösteriyor. Konuyla ilgili Chan “Bu kesinlikle endüstrinin olgunlaştığını gösteriyor.” dedi.

Açıklama yapan tek taraf CMC olmadı. Binance CEO’su Changpeng Zhao’da yaptığı canlı yayında satın alma ile ilgili açıklamalarda bulundu. Zhao’ya göre CoinMarketCap bu sektörün en değerli platformu. Zhao açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“CoinMarketCap sektörün en değerli platformudur. CoinMarketCap’i satın almamızın en temel nedeni bu. Ayrıca ekosistemimizi büyüttükçe insanların kripto paralar hakkında daha kolay bir şekilde bilgi alabilmelerini istiyoruz. CoinMarketCap’te çok fazla bilgiye, veriye yer veriliyor.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?