Mart 14, 2024

Binance Coin Fiyat Analizi: Altcoin %40 Fırladı, İşte Yükselişin Nedeni ve Devam Edip Etmeyeceği!


Binance coin, Binance Smart Chain’i güçlendiren bir token olarak öne çıkıyor. Bu hafta, dikkate değer bir %43’lük artışla yükseldi ve son olarak Aralık 2021’de gördüğü 613 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu artış, Ethereum’un Dencun güncellemesi (EIP 4844) ile ilham alarak BNB Zinciri’nde veri depolama ve işlemeyi optimize etmeyi amaçlayan “BEP 336 güncellemesi”nin duyurulmasıyla eşzamanlı olarak gerçekleşti.

BEP 336 Yükseltmesi Nedir

BEP 336 güncellemesi, Binance Akıllı Zinciri’nde (BSC) “Blob Taşıyan İşlemler” olarak bilinen devrim niteliğinde bir konsepti tanıtarak büyük veri bloklarının işlenmesini değiştiriyor. BlobTx, geçici ve uygun maliyetli bellek segmentlerini kullanarak veri bloklarını etkin bir şekilde işleyerek işlem doğrulamasını kolaylaştırıyor. Bu Blob’lar, 128 KB’a kadar olan veri bloklarını yakalayarak işlem verimliliğini artırıyor.

Bu yenilikçi yaklaşım, Ethereum’un Dencun yükseltmesine benzer şekilde ağ alanı tüketimini azaltarak kullanıcılara daha düşük depolama maliyetleri ve daha ekonomik gaz maliyetleri sunuyor.

BEP 336 güncellemesi aynı zamanda iki önemli özellik de getiriyor. İlk olarak, Blob Market adı verilen bir platform, düzenlenmiş depolama maliyetleri için kullanıcılara olanak tanıyor. İkincisi ise güvenlik amacıyla bir Ön Derleme Sözleşmesinin kullanıma sunulması, platformun güvenliğini artırıyor.

BEP 336 Entegrasyonu için Yol Haritası

BSC, BEP 336 entegrasyonunu Nisan ayında test ağı teslimiyle başlatarak ve Mayıs ayında daha fazla test ve optimizasyon için bir mıknatıs aşamasıyla devam ederek stratejisini belirledi. Ardından, Haziran ayındaki Ana Ağ sert çatallanması, ağ kalitesini ve ölçeklenebilirliği artırmayı amaçlayan resmi dağıtımı işaret ediyor.

Bu süreçte, BEP 336 yükseltmesinin geliştirilmesi, BSC ekosisteminin geliştiricilerine ve kullanıcılarına büyük fayda sağlamaya hazırlanıyor. Daha düşük gaz ücretleri, blok zinciri esnekliği ve gelişmiş ağ performansı vaat ederek BSC’yi geliştiriciler ve yeni gelenler için daha erişilebilir hale getiriyor.

BNB Fiyatı Nereye Gidiyor?

Teknik analize göre, Binance coin’in fiyatı 631 dolar direnç seviyesini geçerse yükseliş hareketi görülecek. Bu da üst direnci 675 dolarda test edecek. Bu seviyede tutunmaya devam edilmesi, nominal değeri 700 dolara çıkarabilir.

Bununla birlikte, BEP 336’nın duyurulmasıyla BNB fiyatı %14’ten fazla artarak 613 dolara yükseldi.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?