Binance Coin (BNB) Yükselişinde Son Durum ve Takip Edilmesi Gereken Önemli Seviyeler!

0

Binance Coin (BNB), %50’nin üzerinde yükseliş yaşadıktan sonra, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 148 dolar’a ulaşarak yeni bir rekor kırdı. CoinMarketCap’in verilerine göre Binance Coin işlem hacmi, son 24 saatte %160’ın üzerinde artarak 7.3 milyar doların biraz altına ulaştı. Binance Coin şu anda 21.7 milyar dolar’lık piyasa değeriyle göre en büyük 7. kripto para birimi olarak kaşımıza çıkıyor. İlk 20 arasındaki bir kripto para birimi için bu tür bir büyüme gerçekten dikkat çekici.

BNB yazım sırasında kazançlarında düzeltmeye gitmiş olsa da, yeni bir yukarı hareket için tekrar 150 dolar direncini yeniden test edebilir. Aksine, satış baskısı onu 120 dolar’ın altına çekebilir. Şu an için temel destek seviyelerini 110 dolar, 105 dolar, 100 dolar olarak sıralayabiliriz. Buna karşın temel direnç seviyeleri ise sırasıyla; 130 dolar, 137.70 dolar, 148.37 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Satış baskısı, son 4 saatlik işlem seansında BNB’nin 140 dolar’ın altına düştüğünü gördü. Ayılar, boğaların toparlanmak istediği yaklaşık 129 dolar’lık alana dokunmayı başardılar. 4 saatlik grafik RSI ve MACD, boğaların kontrolde kaldığını gösteriyor. Alıcılar bir toparlanma yönetirse, yükselen ivme fiyatları 130 dolar’ın üzerine çıkarabilir ve boğaların bir kez daha 140 dolar ve 150 dolar seviyelerini hedeflediğini görebiliriz. Bununla birlikte, fiyatlar 129 dolar’ın altına düşerse, olumsuz taraf daha da güçlenebilir. Düzeltme, 120 dolar seviyesinin yakınındaki birincil destek bölgesine ve ardından 110 dolara kadar uzayabilir.

BNB Fiyatı Neden Arttı?

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada, yükseliş sebebini tam olarak bilmemekle birlikte, Binance Smart Chain ile ilgili gibi göründüğünü belirtti.  Binance Smart Chain’in kullanımı da son dönemde ciddi artışlar yaşadığını söyleyebiliriz.

Bunun yanında yükselişle birlikte dikkat çeken bir diğer olay Binance’in son gerçekleştirdiği IEO. Borsalarda kripto parayı listelenmeden önce düşük bir fiyattan alma imkanı veren IEO’lara katılabilmek için belirli bir süre belirli bir miktarda BNB tutmak gerekiyor. Son IEO da yatırımcısına yüzde 1000’in üzerinde getiri sağlama imkanı sunuyor. Bu da BNB yükselişini etkilemiş olabilir.

Ayrıca Binance kullanıcıları Tesla’nın BTC yatırım duyurusundan sonra borsaya akın etti. Binance, diğer birçok borsa ile birlikte, platformlarının kullanıcılarla aşırı yüklenmesi nedeniyle birkaç kesinti yaşadı. BNB söz konusu olduğunda, Binance’de ne kadar çok kullanıcı ticaret yaparsa, o kadar çok kullanılır ve fiyatı da o kadar artar.

Son olarak 2020’nin 4. çeyreğinde büyük bir BNB token yakımı ve artan Binance ürünlerine eşlik eden talep artışı, yükselişi etkileyen diğer faktörler olarak gösterilebilir.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın