Binance Coin (BNB) Tether’i (USDT) Tahtından Etti!

0

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance‘in yerel token’ı Binance Coin (BNB), stablecoin Tether’i tahtından indirerek piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para haline geldi. Şubat ayına 50 dolar’ın biraz altında başladıktan sonra, token 19 Şubat’ta 250 dolar seviyesini geçti. Yazının kaleme alındığı sırada token tüm zamanların en yüksek seviyelerinde (ATH), 262 dolar’dan işlem görüyor.

Bu fiyatla, BNB’nin piyasa değeri şu anda 38 milyar dolar’ı aşıyor. Bu, Tether‘inkinden yaklaşık 4 milyar dolar daha fazla. Bu yeni piyasa konumu, BNB’yi 38 milyar dolar’ı aşan bir piyasa değeri ile BTC ve ETH’nin hemen arkasına koyduğu için değil, aynı zamanda son 6 haftada %500 ve geçen hafta %100’ün üzerinde bir fiyat artışını temsil ettiği için önemli.

Bununla birlikte Binance borsası da son birkaç aydır iyi gidiyor. Kripto piyasasına hem perakende hem de kurumsal yeni trader’ların keskin bir akışı oldu ve bu Binance gibi borsalar için iyi bir gelişme haline geldi.

Binance, Ocak 2021’de 4 Ocak’ta 24 saatlik bir süre içinde işlem hacmi açısından yeni bir rekor kırdı. Söz konusu işlemlerin toplamı 80 milyar dolar’dı ve kripto para birimi alım satım hizmetleri için ne kadar talep olduğunu yansıtıyordu.

Mastercard’dan PayPal’a ve CashApp’a, pek çok büyük firmanın kripto sektörüne girmek istediği görülüyor ve bu nedenle, BNB gibi borsa token’ları muhtemelen uzun yıllar kar etmeye devam edecek.

Zhao ayrıca BNB token’ını listelemeyi reddeden diğer borsalara çağrıda bulundu. Ona göre, token’ı listelememe kararı sonunda geri tepecek:

“Birçok borsanın dünyanın en büyük dördüncü kripto parasını listelememesi çok ilginç. Bu, dar bir zihniyeti gösteriyor. Ve bunun kendi büyümelerini sınırladığını hala anlamıyorlar. BSC/BNB büyüdükçe, bu etki giderek daha net hale gelecektir.”

Ünlü CEO bu sözlerine ek olarak BNB’nin üç buçuk yılda başlangıç ​​fiyatının 480 katına çıktığını belirtti.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın