Binance Coin (BNB), Ripple (XRP) ve Chainlink (LINK) Kısa Vade Yorumu: 29 Mart

Binance Coin (BNB)

Geçtiğimiz ay, 19 şubatta yakalanan 348 dolarlık zirve sonrası toparlanamayan Binance coin (BNB) düşüş trendinden çıkamadı. Bu düşüş konsolidasyon sürecinde gibi görünen bir hareket izliyor. Ancak BNB cephesinde bazı teknik göstergeler olumlu bir tutum izliyor. Önceki analizlerde de yer verdiğimiz simetrik üçgen görünümü günlük grafiklerde kırılmayı hedefliyor.

Günlük grafik, tahmin edilen simetrik üçgen bölgesinden kırılma bekliyor. Öte yandan RSI verileri bir süredir sınır 50 bölgesinin altından alım bölgesine hareket etti. MACD, sinyal hattının altında fakat sinyal hattında bir düşüş görülüyor. Önümüzdeki kapanış MACD için bir yükseliş trendine dönüşme fırsatı görür.

Kaynak: Tradingview BNB/USDT

Stokastik RSI verileri, BNB için satış baskısını alıcıların hakimiyetine geçiriyor. Alım sinyallerinin artması artışla sonuçlanacaktır.

Simetrik üçgen kırılması yükselişi getirecektir. Bu kırılma aynı zamanda 0,65 direnç seviyesi 278,45 dolar direncinden geçiyor. Bu direncin kırılması hem üçgenden kurtuluş hem de yükselişin ilk noktasıdır. Gereken desteğin de bulunması 294,45 dolar direncine kadar hızla yükselme fırsatı bulacaktır. ATH seviyesi testine geçmesi halinde ise 400 dolar bandına geçmesi söz konusu olacaktır.

Düşme riski başarısızlıklarla beraber 263,42 dolara dönüşebilir. Bu düşme derinleşirse 240 dolar bandına kadar güçlü bir destek görünmüyor. Unutulmamalıdır ki bu yükselişlerin bir süre daha üçgenin tamamlanmasını beklemesi de söz konusudur.

Chainlink (LINK)

Konsolidasyon etkisinde 24 ve 28 dolar arsında dalgalanan Chainlink (LINK) fiyatı birkaç gündür olumsuz bir izlenim veriyor. 50-MA hareketli ortalama (29 dolar) tarafında, fiyat grafiği bir süre önce bu seviyenin altına düştü. Günlük hareket bu seviyede direnç görüyor.

Bir süredir etki eden 29 dolar direncine ek olarak teknikler olumsuz görünüyor. Stokastik verileri satış sinyaline doğru kırılma gördü. MACD hala düşüş etkisinde negatif bölgede yer alıyor.

Kaynak: Tradingview LINK/USDT

Düşüş riskinin tersine dönmesi için LINK yatırımcıları uzun zamandır bekliyor. Bir çok altcoinde patlama yaşanmasının yanında LINK tarafında beklenen artışlar görülmedi. Yükselmenin önünde 29 dolar direncine ek olarak bir süredir test edilen 32 dolar seviyesi var.

Düşüş ihtimali göz önüne alındığında 26,59 dolarlık güçlü desteğin yitirilmesi 20 dolar bandına kadar gerileme riski taşıyor. Bu seviyenin altına düşmesi LINK için bir alım bölgesi fırsatı olarak karşımıza çıkar. Kısa vadede bir kar elde etme fırsatı olacaktır.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP) günlük hareketi 0,6 direncine takıldı. Güçlü direnç varlığı 100-SMA hareketli ortalama (0,548 dolar) desteğine geri ittirdi. Destek üzerinde kalma gayreti bir dizi engele takılıyor. Düşüş etkisi derinleşirse toparlanma zorlaşacaktır.

Bir süredir görülen hareket azalan bir trend sinyali veriyor. Düşüş şimdilik destekleniyor fakat derinleşme ihtimali hala var. Bu durumda varlık 0,50 dolar desteğine ve %23,6 düzeltme seviyesi 0,44 dolara kadar sürüklenebilir.

Kaynak: Tradingview XRP/USD

MACD sinyalleri yatay azalan bir hareketle pozitif noktada yer alıyor. Ayrıca Stokastik verilerinde aşırı alım noktasına giderken bir yatay hareket izleme tercih edildi. Varlık düşüşünü konsolidasyona bırakmaya doğru yönelebilir.

Tersine çizginin üzerinde bir kırılma fiyatı öncekinden daha yükseğe götürecek gücü toplar. Geçtiğimiz günlerde 0,65 doları test eden XRP için bu kırılma yeni bir boğa hareketini getirecektir. Bu da fiyatın 0,76- 0,80 dolar bandına çıkmasını sağlayacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.