Binance Coin (BNB), Rekor Tazeledi! İşte Yükselişin Arkasındaki Olası Nedenler

0

Yılın en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olan Binance Coin, başka bir rekora daha imza attı. BNB şimdiye kadar ilk kez 600 dolar’ı aştı. Token, tarihindeki en iyi üç aylık ralliyi devam ettirmek için sadece geçen hafta %75 değer kazandı.

BNB, yıla 5.4 milyar dolar olan piyasa değeri ile 37 dolar’dan başladı. O zamandan beri, her hafta yeni rekorlar kıran parabolik bir ralli içerisinde. BNB’nin piyasa değeri şu anda 94 milyar dolar: dördüncü sıradaki XRP’den 32 milyar dolar daha fazla ve beşinci sıradaki Tether’in iki katından fazla bir değere sahip. Piyasa değeri olarak şu anda General Motors, Baidu, CME Group, Dell ve Santander’i geride bıraktı.

Bunların yanında BNB’nin muazzam fiyat artışının ardında yatan neden de oldukça merak ediliyor. Bazı analistler yükselişin bir nedeni olarak yaklaşan token yakma etkinliğini gösteriyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao dün, yakım işleminin birkaç gün içinde başlayacağını duyurdu. Bu yakım işlemi, token arzını azaltmaya hizmet eder ve sonuç olarak kalan token’ları daha değerli hale getirir.

Ocak ayındaki bir önceki token yakım işleminde Binance, 165 milyon dolar değerinde 3.6 milyon BNB token yaktı. Bu, şimdiye kadarki en büyük miktardı. Geçtiğimiz üç yılda Binance, toplam BNB arzının %13’ünü yaktı.

Bununla birlikte diğer piyasa uzmanları, Nasdaq listelemesiyle ilgili son Coinbase haberlerinin BNB yükselişini desteklediğine inanıyor. Coinbase, 14 Nisan Çarşamba günü listelenecek ve ABD piyasasında listelenen ilk kripto para birimi borsası olacak. Coinbase ile ilgili bu gelişmeler, yatırımcıların Binance konusundaki duruşlarını yeniden düşünmelerine yol açtı. Binance daha büyük bir ekosisteme, daha fazla ticaret çiftine sahip ve daha fazla ülkede mevcut, daha büyük karlara ve hatta kendi blockchain’ine sahip.

BNB için en büyük fiyat faktörlerinden biri de, Binance Smart Chain’in mevcut kayda değer büyümesi. BSC’nin büyümesi, başarısının çoğunu Ethereum’un başarısızlıklarına, özellikle de yüksek ücretlere ve yavaş işlemlere borçlu. Trader’lar giderek daha fazla alternatif ararken BSC güçlü bir rakip olarak ortaya çıktı ve kripto topluluğunda büyük ses getirdi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın