Binance Coin (BNB) Rekor Seviyeye Ulaştı: Şimdi Neler Bekleniyor?

0
321

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından olan Binance, daha önce de sizlerle paylaştığımız gibi şu ana kadar yapılmış en büyük yakma işlemini gerçekleştirdi. 19 Ocak tarihinde gerçekleşen bu yakma işlemiyle beraber Binance coin (BNB) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştık ve 47.200 dolar seviyelerinde yer buldu. Bir süre ATH’yi korumaya çalışsa da düşme eğilimine geçti ve %20’ye yakın düşüş yaşadı.

İlgili Haber  Binance CEO'su CZ: Binance Coin(BNB) İçin Yakma İşlemi Planlıyoruz!

2017 yılında piyasaya çıkan varlık temelde ERC-20 tabanlı olmasına rağmen gücünü kendi ağı olan Binance Chain’e aktararak yoluna oradan devam etti. Kurulma hedeflerinin başında ise ödeme yöntemi olan varlık daha sonra yoğun bir ilgi gördü. BNB yatırımcıları ilginin meyvelerini de her geçen gün yemeye devam ediyor gibi görünüyor.

Kaynak : Tradingview BNB

Binance coin için yaşanan bu ATH gelişmesinin basit iki nedeni var. Bunların ilki hiç kuşkusuz yakma işleminin gerçekleşmesi. 165 milyon dolarlık devasa bire yakma işlemi sonrası herkes tarafından bir yükseliş bekleniyordu. Bir diğer yükseliş sebebi ise kripto para dünyasının neredeyse genelinde gördüğümüz altkoin boğasının devam etmesi diyebilir. Haftanın en iyi performans gösteren varlıklarından biri olan BNB piyasa değeri sıralamasında 10. Sırada yer alıyor.

Zirve Sonrası Binance Coin Neler Yapabilir?

BNB için grafiklere bakıldığında 2020 yılı sonundan beri süregelen yükseliş trendinin devam ettiğini söyleyebiliriz. Bu trendin bir sonu olan 47.200 dolarlık ATH her ne kadar düşüş yaşasa da  42 dolar seviyelerinde kendisine bir destek buldu ve korumaya almış gibi görünüyor. Fibonacci dizisinde de görüldüğü gibi destek noktası düşüşün devamlılığının önünde bir engel oluşturuyor.

Son 21 günlük hareketli ortalamalarda bu düşüşün engellenmesinde etkili bir parametre gibi görünüyor. Ayrıca RSI alım için yüksek sinyaller veriyor ve düşüşün önüne koyulan set her ne kadar güçlü olsa da şu an için yükselişi getirecek birkaç etken gereklidir.

Kaynak: Tradingview BNB

Binance coin adı altında oluşturulan varlık için bazı ön yargıların kırılması gerekmekte. Bunların başında varlık hakkında tam bilgisi olmayan yatırımcıların BNB için diğer varlıklara nazaran borsanın kendi içerisinde ödeme dengeleri için oluşturduğu bir ödeme türü olarak düşünüyor.

Her ne kadar bu yükselme haberi ilgiyi arttırmış olsa da günlük hacimlere baktığımızda da dünyanın önde gelen borsası olmasının yanında günlük yakalanan hacimler rakiplerine nazaran oldukça düşük. Günlük hacimlerdeki bu düşük seviye bir nevi değerin de yükselmesi önünde engel gibi görünüyor. Bu nedenle Binance coin için yatırımcılara daha çok benimsenmesi adına farklı çözümler bulunulmalı. Bu sayede genel Pazar ağı desteğiyle beraber BNB için çok parlak bir gelecek hiç de uzak değil.

Haberin yazıldığı anlarda BNB 42,22 dolar seviyesinde işlem görüyordu ve ATH’den bu yana neredeyse %10’luk bir kayıpla devam ediyordu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın