Binance Coin (BNB), Chainlink (LINK) ve TRON (TRX) Kısa Vadeli Fiyat Yorumu: 13 Mart

0

Binance Coin (BNB)

Geçtiğimiz günlerde yazdığımız yazıda belirttiğimiz gibi Binance coin (BNB), direnç seviyesini kırarak 11 martta 315 dolar seviyelerine ulaştı. Bu noktadan sonra 309 dolarlık dirençte destek göremeyen varlık geri çekilmeye maruz kaldı. Ek olarak bu güne gelindiğinde günlük hareket 256 dolarda destek gördü ve destek noktası tekrar yükseliş için ön ayak oldu. Görece endeksi düşüşle beraber sert çakılarak 50 puanın altına gerilemiş olmasına rağmen son sıçramalar tekrar yükseltti.

Kaynak: Tradingview

Genel olarak teknik göstergeler 256 doları BNB için destek kabul etmiş gibi görünüyor. RSI verileri 4 saatlik grafiklerde tekrar 50 seviyesinin üzerine çıktı. Aşırı satış riski gösteren Stok. RSI verilerinde de normalleşme sürüyor. Daha stabil bir bölgeye doğru yol aldı. Son birkaç günlük yükseliş, varlığın OBV dengesel hacim verilerinde artış getirdi. Negatif bir hareket izleyen MACD sinyalleri de yönünü daha yatay yükselen bir harekete bıraktı.

Son olarak, varlık için önündeki ilk dikkat edilmesi gereken direnç noktası 289,12 dolarlık seviyedir. Varlık bu seviyeyi aşabilirse artışın sürekliliği hakkında daha net konuşabiliriz. Şu an için teknik göstergeler iyiye işaret ediyor fakat tersine bir düşüş varlığı tekrar 256 dolar desteğine sürükleyebilecektir. Bu da BNB için bir alım fırsatı sunabilecektir.

Chainlink (LINK)

Bitcoin’in 60 bin dolar rekor seviyesini görmesi gün içinde altcoinlerde hareketliliğe neden oldu. Birçok altcoin tekrar yükselişe geçti ve olumlu ivmeler görünüyor. LINK de bu varlıklardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Günün erken saatlerinde 27 dolar bandına gerileyen varlık haber yazılırken önemli direnç seviyesi 29,78 doları aşarak destek 30 dolar bandını aştı.

LINK 4 saatlik grafikleri, günü yükseliş gösteren yeşil mumlarla devam ettiriyor. Kısa süren azalan bir kanal hareketi günlük harekette tersine işlemle yükseliş eğilimi gösterdi. Varlığı 29,78 dolarda karşılayan güçlü direnç ise kırılmış oldu. Bu sayede varlık tekrar 30 dolar bandını ele geçirmeyi başardı.

Düşüş göstergeleri SAR verilerinde bir satış baskısı oluşturmuştu. Ancak gün içerisinde bu gösterge alış sinyallerinin armasıyla son buldu. Stokastik RSI verileri aşırı alım sinyaline oldukça yakın ve artışını sürdürüyor. Direnç seviyeni aştıktan sonra daha yatay bir hareket izleyen varlık talep toplama gayreti içerisindedir.

Kaynak: Tradingview

Ek olarak Chaikin ve OBV dengesel hacimlerinde de bu seviyelerdeki artışlar destekleyici bir izlenim gösteriyor. Ayrıca 50-SMA (30,13 dolar) seviyesinin üzerine çıkan varlık yükseliş için umutlarını arttırmış oldu. MACD sinyalleri negatif bölgeden çıkarak pozitif bölgeye doğru ilerliyor ve yükselişte etkili olabilir.

Son olarak LINK, hareketin devamlılığında 31,19 dolarlık direnci test etmeye gidecektir. Bu seviyeden olumlu sonuç çıkartması 37,14 dolara kadar direnci zayıf bir yöne götürecektir. Oluşacak bu trend ile yeni bir ATH müjdesi getirme fırsatı sunar. Düşüş göstergesi varlığı 28,54 dolarda destek arayışına itecektir.

TRON (TRX)

Son bir haftasında %10’a yakın bir kayıp yaşayan TRON (TRX) BTC etkisiyle beraber güm içerisinde yükselme gösterdi. Son 24 saat verileri TRX’in %6,4 değer kazandığını gösteriyor.

TRX için en büyük problemlerden birisi de taleplerdeki sorunlar. Teknik göstergeler iyileşmiş olmasına rağmen varlığı tehlikeye sokacak olan en büyük parametre budur. MACD, RSI ve Stokastik RSI verileri trend destekçisi göstergeler veriyor ve alış sinyallerini arttırıyor. Kısacası Varlık gün içerisinde 0,054 dolar seviyelerine yükselmeyi başardı ve bu başarısında indikatörlerdeki hareketlilik olumlu tavrını sürdürdü.

Kaynak: Tradingview

Ek olarak, OBV hacimlerinde yükselme ve CMF verilerinde parabolik bir kırılma 4 saatlik grafiklerde görünüyor. İşlem hacimlerinin rakiplerine nazaran yeterli olmaması fiyatın üstünde bir baskı oluşturuyor.

Fakat bu durumun değişmesi varlığı rekor seviyesinin de üzerine çıkartmaya yetecek teknik göstergeler gösteriyor. Varlık bir sonraki hedefini 0,0536 dolardaki direnci olarak belirleyecektir. Yetersiz bir talep ve işlem gücü varlığın düşmesine neden olacaktır. Alt destek noktaları 0,051 (50-MA) ve 0,049 dolarda destek görecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın