Binance Coin (BNB), Chainlink (LINK) ve Stellar (XLM) Kısa Vade Yorumu: 9 Mart

0

Binance Coin (BNB)

Bir süredir uykuda olan Binance coin (BNB) son birkaç gündür altkoin hareketliliğin etkisinden faydalanıyor. 6 Mart günü 25-SMA’da (226 dolar) kırılma şansı bulan varlık güzel bir yükseliş hareketi yakaladı. Geçtiğimiz günün erken saatlerinde hareketli ortalamanın altına düşen varlık her ne kadar ivmesini bir süreliğine kaybetse de gün içerisinde tekrar hareketlendi ve 241,68 dolarlık direncini kırdı. Bu noktadan itibaren güçlü birkaç mum fiyatı 281 dolara kadar yükseltti.

BNB fiyatı şu an 274 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ancak BNB boğaların kritik seviyede fiyatı tutması 12 saatlik grafiklerde 309,15 dolarlık bir ivme hareketini getirebilir. Son RSI hareketi saatlik grafikte yükseliş gösterirken 4 saatlik grafikler aşağı yönde bir kırılma gördü. Stokastik verileri aşırı alım bölgesine yöneldi. Bu hareketin yukarı yönde devamlılığı 285,44 dolar seviyenin aşılmasında saklı.

Kaynak: Tradingview

Boğa hareketinin bu seviyeyi kırması söylediğimiz gibi 309 doları daha sonra 344 dolar seviyesine hareketi getirebilir. CMF verilerindeki hareketlilik son günlerin en yüksek seviyesine hareket etti ve bu durum trendi destekleyebilir. Öte yandan bir geri çekilme 266 dolar desteğinin kaybedilmesinden sonra gelebilir. Alt destek 243 dolarda bir destek arayışına geçecektir.

Chainlink (LINK)

Geçtiğimiz ay ciddi düşüşünün ardından güçlü toparlanma dönemi geçiren LINK umut vadeden bazı veriler görüldü. Şubat ayı krizinde 20 dolar bandına düşen gün içinde 32 dolara kadar yükseldi. LINK 31,03 dolarlık dirençte destek göremeyip bir miktar geri çekilse de teknikler bir fiyat patlaması gelebileceğini gösteriyor.

LINK, 4 saatlik grafiklerde bir daralan üçgen hareketinde belirdi. Bu hareket fiyatın yükseliş hareketinin daralma tamamlanması sonrasında yukarı yönde bir patlama getirmesi ihtimali canlanır. Bu patlamanın üçgen alan içinde üstel bir hareketle alandan kırılması beklenebilir. Bu da modelin gerçekleşmesini kuvvetlendirebilir. Bu tarz bir hareketin varlık için %50’ye yakın sıçrama yapma fırsatı gelecektir. LINK varlığı bu hareketin sonunda 45 dolar bandına kadar çıkabilir.

Kaynak: Tradingview

Ancak bu üçgen kırılmasının gerçekleşmesi ilk şart. Bu kırılma hareketinin gerçekleşmemesi trend ihtimalini zayıflatır. Son balina hareketiyle LINK yeni balinalar kazandı. Bu yükselişi getirecek olumlu bir hareket fakat RSI ve MACD sinyallerinde azalma 4 saatlik grafiklerde görülüyor. Bu sinyallerde yükselme işlemi ve 31,27 dolarlık direncin kırılması yeni bir fiyat patlamasını getirebilir.

Stellar (XLM)

Stellar (XLM) mart ayı başından beri girdiği konsolide durumdan henüz kurtulamadı. Salınım yaptığı değer aralığında bir sıçrama hareketinde bir sıçrama fırsatı göremese de bantlardaki genişleme ve volatilitedeki değişim fiyatı hareketlenebilir.

4 saatlik grafik bu kırılmayı yukarı ivmelendirebilir. Yazı yazılırken XLM 0,422 dolardan işlem görüyordu. Bu değer, Chaikin faktöründeki artışla beraber OBV dengesel hacim toparlanmalarıyla 0,437 dolar direncini kırabilir. Bant genişlemesinin devamlılığı bu direncin kırılmasıyla üst noktalara XLM’ yi taşıyabilir. MACD sinyallerinde trend destekçisi bir hareketlilik var.

Kaynak: Tradingview

Ayrıca SAR verilerinde ve Stok. RSI verilerinde 0,418 dolarda bir alış sinyali görüldü. Bu hareketlilik işlem hacimlerine yansıyabilirse varlık için son 14 günlük hareketinde yakaladığı 0,459 dolarlık direncin kırılmasına yönelebilir. Aksi bir işlemde düşüşe geçme işlemi direnç başarısızlığında fiyat alt destek 0,386 dolar desteğine gidebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın