Kasım 13, 2022

Binance CEO’su Uyardı: “Bu Coin’lerden Uzak Durun!”

Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX’in çöküşünden sonra önemli bir açıklama yaptı. CEO, beş önemli maddeyi sıralayarak yatırımcıların nasıl dikkatli olabileceğini açıkladı.

Changpeng Zhao, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda kripto para yatırımcılarını uyardı. FTX çöküşüşüyle sık sık gündeme gelen CZ, yatırımcıların “kırmızı bayrak” gösteren projelerden kaçınmasını tavsiye etti.

  • “FTX bir yana dursun, bu tür işletmelerden ve projelerden uzak durun.
  • Karlı olmayan işletmeler.
  • Kendi token’larını satarak varlığını devam ettirenler.
  • Token’larınızı kilitlemek için yüksek teşvikler verenler.
  • Büyük bir toplam arza sahip olmasına karşın dolaşım arzı küçük olan projeler.
  • Kredilere maruz kalan projeler.”

Changpeng Zhao, bu tür projelere başlayanlara, yatırımcı varlıklarını korumak için bir acil durum yedek fonu veya Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu (SAFU) oluşturarak insanların yatırımlarını korumalarını tavsiye etti.

Changpeng Zhao

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CEO, FTX borsasının çöküşünün kripto piyasalarını sarsmasının ardından Binance’in müşterilere ve yatırımcılara sağlam temeller üzerinde olmalarını sağlamak için şeffaflığa bağlı olduğunun da altını çizdi.

Binance, 600 kripto paramızın 6’sı için soğuk cüzdan adresleri ve bakiyeleri açıkladı. Daha fazlasını da açıklayacağız. 475.000 BTC, 4.8 milyon ETH, 17,6 milyar USDT, 21,7 milyar BUSD, 601 milyon USDC, 58 milyon BNB. Bunlar zaten daha önce herkese açıktı, ancak görüntüleme kolaylığı için organize edildi.”

Changpeng Zhao, daha önce kripto alanında yer alanlara, olaylardan iki büyük aldığını da açıklamıştı.

“İki büyük ders:

  • 1: Oluşturduğunuz bir token’ı asla teminat olarak kullanmayın.
  • 2: Bir kripto işi yürütüyorsanız ödünç almayın. Sermayeyi ‘verimli’ kullanmayın. Büyük bir rezerviniz olsun.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?