Binance CEO’su Polis Baskını Hakkında Açıklama Yaptı!

0
453

Dün The Block’ta yer alan haberde Binance’in Çin’in Şangay şehrinde bulunan ofisinin polis tarafından basılarak kapatıldığına dair haber kripto para sektöründe büyük yankı oluşturmuştu. Haber içeriğinde, söz konusu ofiste CEO Changpeng Zhao gibi üst düzey yöneticelerle birlikte 50-100 kadar çalışanın bulunduğu, baskın sonrası üst düzey yöneticiler ile bazı çalışanların Singapur ofisine geçerken bazılarının ise Çin’de uzaktan çalışmaya başladığı söylentileri dolaşıyordu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu iddialara çok sert çıktı ve ilk olarak “Polis yok, baskın yok, ofis yok. Umarım bu sahte haber sitesindeki haberi okumak için para ödememeşinizdir.” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamasının ardından dikkat çekici bir iddiada bulunan CEO, “Çin’de ofisleri olan dört borsadan ikisinin Binance hakkında sahte haber yaymak için haber sitelerine ve kanaat önderlerine ödeme yaptığını biliyorum.” dedi.

Zhao’nun bahsettiği dörborsalar, OKEx, Gate.io, Huobi ve KuCoin’di.

Ayrıca Zhao bir öneride bulundu ve şunları ifade etti:

“Kirpto para projeniz için para topladığınızda birazını sahte haberle savaşmak için ayırın. Bunu yeni kripto para girişimcilerine verdiğim tavsiyeler listesine ekleyeceğim.”

 

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın