Binance CEO’su Polis Baskını Hakkında Açıklama Yaptı!

Dün The Block’ta yer alan haberde Binance’in Çin’in Şangay şehrinde bulunan ofisinin polis tarafından basılarak kapatıldığına dair haber kripto para sektöründe büyük yankı oluşturmuştu. Haber içeriğinde, söz konusu ofiste CEO Changpeng Zhao gibi üst düzey yöneticelerle birlikte 50-100 kadar çalışanın bulunduğu, baskın sonrası üst düzey yöneticiler ile bazı çalışanların Singapur ofisine geçerken bazılarının ise Çin’de uzaktan çalışmaya başladığı söylentileri dolaşıyordu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu iddialara çok sert çıktı ve ilk olarak “Polis yok, baskın yok, ofis yok. Umarım bu sahte haber sitesindeki haberi okumak için para ödememeşinizdir.” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamasının ardından dikkat çekici bir iddiada bulunan CEO, “Çin’de ofisleri olan dört borsadan ikisinin Binance hakkında sahte haber yaymak için haber sitelerine ve kanaat önderlerine ödeme yaptığını biliyorum.” dedi.

Zhao’nun bahsettiği dörborsalar, OKEx, Gate.io, Huobi ve KuCoin’di.

Ayrıca Zhao bir öneride bulundu ve şunları ifade etti:

“Kirpto para projeniz için para topladığınızda birazını sahte haberle savaşmak için ayırın. Bunu yeni kripto para girişimcilerine verdiğim tavsiyeler listesine ekleyeceğim.”

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.