Ocak 23, 2023

Binance CEO’su Tüyoyu Verdi: Kriptoda Bunları Yapmayın!

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Twitter’da kripto paralar konusunda görüşlerini sık sık dile getirmektedir. Twitter hesabına baktığımızda hemen hemen her kripto para konusuyla ilgili görüşlerini dile getirdiğini görüyoruz.

Bu aralar, özellikle de piyasaların Bitcoin ve diğer altcoinlerin çift haneli rakamlara yükselmesiyle bir ralli sergilediği bir durumda, CZ kripto para yatırımcıları için bazı risk yönetimi ipuçlarını hakkında bilgi verdi.

Binance CEO’su: “Telaşa Kapılmaya Gerek Yok!”

Binance CEO’su son tweetinde, özellikle boğa piyasalarında risk yönetiminin benimsenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca “kaçırma korkusu” ile yatırım yapılmaması ve tüm yatırımların asla tek bir kripto paraya yatırılmaması gerektiğinin altını çizdi. Ek olarak CEO tweet’ini “finansal tavsiye değil” diyerek noktaladı.

Bu özellikle “tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymayın” sözü için geçerlidir. Bu geçerli bir nokta çünkü tüm paranızı tek bir kripto paraya yatırırsanız ve beklenmedik durum yaşanırsa, bu tüm yatırımınızın gideceği anlamına gelir. Ancak, portföyünüzü çeşitlendirirseniz, zorlu bir piyasa koşulunun üstesinden gelme şansınız çok daha yüksektir. Şeklinde görüşlerini belirtti.

CZ’den gelen tweet, CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in 23.000 doları ve Ethereum’un 1660 doları geçtiği ve her ikisinin de son 30 gün içinde %35’in üzerinde kazanç gösterdiği bir zamanda geldi.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?