Binance CEO’su CZ: Bitcoin, Stablecoin Gibi Çok Yavaş Yükseliyor

Bitcoin son zamanlarda manşetlerde oldukça sık yer alıyor ve bu durum genel itibariyle iyi sebeplere dayanıyor. Önde gelen kripto para için, devasa bir fiyat artış beklentisi var. Esasında, Bitcoin zaten yılın başındaki değerinin üç katına yaklaşmış durumda. Mart 2020’de kripto para yaklaşık 4.100 dolardan işlem görüyordu. Bugün 12.000 dolara yaklaşıyor.

Bununla birlikte, sektörün etkili isimlerinden CZ Bitcoin’in çok yavaş ilerlediğini düşünüyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya (CZ) göre, Bitcoin’in yavaş hareketi onun bir stablecoin gibi görünmesine neden oluyor. CZ, yakın tarihli bir Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Seni bilmiyorum ama Bitcoin bana stablecoin gibi geliyor. Çok yavaş yükseliyor. Sadece Mart ayında 4.100 dolardan şu an ki 11.800 dolara çıktı. Her yükselişte 30 saniye gibi kısa bir sürede yeni fiyata alışıyorum ve daha da yükselmesini dilemeye başlıyorum.”

Zhao’ya göre, kripto paranın yükseldiğinde yeni fiyatı hızla normalleşiyor ve kripto değerinin artmaya devam etmesi bekleniyor.

Bitcoin’i stablecoin’e benzeten tek kişi Changpeng Zhao değil. Geçmişte de benzer tartışmalar gündeme gelmişti. Fakat her ne kadar son günlerde 11.500-12.000 dolar arasına sıkışmış olsa da, öncesinde oldukça önemli fiyat hareketlerine şahit olduk. Bu sebeple Changpeng Zhao’nun tweet’ine topluluktan bazı tepkiler geldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.