Binance CEO’su CZ: Binance Coin(BNB) İçin Yakma İşlemi Planlıyoruz!

Dünyanın en çok bilinen kripto para borsalarından Binance, borsanın CEO’su CZ tarafından atılan bir Twitter paylaşımından sonra çoğu kişi tarafından dikkatleri iyice üzerine çekti. CZ attığı tweette borsanın kendi para birimi olan BNB koinler için bir yakma işlemi planladıklarını dile getirdi. Şuan piyasada 9. Sırada yer alan BNB koinin yakma işlemi sonrası değer kazanacağı yönünde düşünceler yayılma gösterdi.

Geçtiğimiz aylarda da bir yakma işlemi gerçekleştiren Binance, bir önceki işlemde yaklaşık 68 milyon dolarlık 2 milyon kadar BNB koin yakmıştı. Bu yakma işlemi ise gerçekleştirdikleri en büyük yakma işlemi olarak yerini koruyor.

Binance için bu yakma işleminin birçok farklı sebebi var gibi duruyor. Özellikle dünyanın en büyük borsası unvanını kendisinde tutmak isteyen Binance, buna ek olarak BNB koin için de piyasa değerinin ayakta kalması için çabalıyor. Bu hamlelerin dışında bir de son aylarda sıkça duyduğumuz DeFi ve diğer blok zinciri çözümlerinin piyasalarda beklenmeyen tepkilerle karşılaşması gösterilebilir. Binance Chain de bu konuda farklı hamlelerle yeni çözümlerin ötesinde bir yer almak istiyor.

Tüm bu çalışmaların şuan ki ortak noktası tabii ki BNB için bir yakma işlemi gibi gözükmekte. Bu yakma işleminin şuan hangi boyutlarda ne ne kadar olacağı tam olarak bilinmese de yakma işlemlerinin fiyatlarda artışa sebep olduğu durumlara şahit olmuştuk.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.