Binance CEO’su CZ, Altcoin Sezonu İle İlgili Görüşlerini Paylaştı

Bitcoin konfor fiyat bölgesinde büyük oranda sakin kalmaya devam ederken, bazı altcoinlerin fiyatlarında kayda değer artışlar görüyoruz. Bugün farklı bir haberimizde de bahsettiğimiz üzere Bitcoin hakimiyetinde önemli bir düşüş var. Tüm bunlar göz önüne alındığında akıllara “altcoin sezonu geldi mi” sorusu geliyor. Sektörün tanınan isimleri de konuyla ilgili fikirlerini paylaşmaya devam ediyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’da Bloomberg TV’e verdiği bir röportajda bu konuya değindi. CZ ilk olarak Bitcoin ile ilgili, “Para basma ve itibari paranın ekonomilere akıtılmasıyla er ya da geç Bitcoin’de yükseliş yaşanacaktır.” ifadelerini kullandı. Altcoin sezonu ile ilgili de şunları söyledi:

“Şu anda bir alt sezon yaşadığımızı söyleyebilirim. Binance Futures’da hacmin yüzde 60’tan fazlası altcoin’lerden geliyor ve bu rakam geçmişe göre çok daha fazla. Ayrıca 31 Mart’tan 31 Haziran’a kadar olan süreçte Binance’te olan 200 altcoin’den sadece 3 tanesi düşüş yaşadı. Sonuç olarak bunun kesinlikle bir altcoin sezonu olduğunu düşünüyorum. Bu durumu ateşleyen birkaç faktör olabilir. Elon Musk’ın Dogecoin’le ilgili tweet’i bile bunu sağlayan faktörlerden biri.”

Changpeng Zhao, açıklamalarının devamında şu an oldukça popüler olan DeFi çılgınlığına da değindi. Zhao’nun bu konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde:

“DEFİ ÇOK YENİ BİR ALAN. FIRSATLAR VE RİSKLER BURADA ÇOK FAZLA. DİKKATLİ OLMANIN ÖNEMLİ OLDUĞUNA İNANIYORUM.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.