Binance CEO’su, BUSD ve USDT Arasındaki Farktan Bahsetti

Lider kripto para platformu Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, stabilkoinlerle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Kripto para sektöründe genellikle stabilkoin derken genel anlamda ilk olarak Tether’ın USDT koini gelmekte. Fakat Zhao’ya göre kripto para yatırımcıları yavaştan diğer stabilkoinlere yönelmeye başladıklarını dile getirdi.

Binance USD (BUSD), geçtiğimiz sonbahar zamanı Paxos firması tarafından geliştirildi. BUSD New York Mali Hizmetler Müdürlüğü (NYFSD) onayı aldıktan sonra Binance platformunda listelendi ve listelenme sonra Zhao şunları dile getirmişti:

“Gelecekte itibari para rezervleriyle desteklenen daha farklı yasal stabilkoinler de geliştirmek istiyoruz. Bu sayede kripto para dünyasındaki istikrarı sağlama istiyoruz.”

Zhao, stabilkoinlerle ilgili yeni bir açıklamada bulundu ve şu anda piyasadaki her bir stabilkoinin “aynı olmadığını” belirtti. Ayrıca açıklamasının üstüne USDT ve BUSD arasında ne gibi farklar olduğunu şu cümleleriyle belirtti:

“BUSD New York Mali Hizmetler Müdürlüğü onaylıdır, kafanız rahat olur.

Banka mevzuatları en iyi denetim firmalarınca denetlenir. (kara kutu gibi gizli kalmaz)

Çok fazla paritesi vardır, likiditesi yüksektir, Binance ve diğer birçok farklı borsa tarafından desteklenir.”

Kaynak: Coindesk, Twitter

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.