Binance CEO’su, BUSD ve USDT Arasındaki Farktan Bahsetti

0
608

Lider kripto para platformu Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, stabilkoinlerle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Kripto para sektöründe genellikle stabilkoin derken genel anlamda ilk olarak Tether’ın USDT koini gelmekte. Fakat Zhao’ya göre kripto para yatırımcıları yavaştan diğer stabilkoinlere yönelmeye başladıklarını dile getirdi.

Binance USD (BUSD), geçtiğimiz sonbahar zamanı Paxos firması tarafından geliştirildi. BUSD New York Mali Hizmetler Müdürlüğü (NYFSD) onayı aldıktan sonra Binance platformunda listelendi ve listelenme sonra Zhao şunları dile getirmişti:

“Gelecekte itibari para rezervleriyle desteklenen daha farklı yasal stabilkoinler de geliştirmek istiyoruz. Bu sayede kripto para dünyasındaki istikrarı sağlama istiyoruz.”

Zhao, stabilkoinlerle ilgili yeni bir açıklamada bulundu ve şu anda piyasadaki her bir stabilkoinin “aynı olmadığını” belirtti. Ayrıca açıklamasının üstüne USDT ve BUSD arasında ne gibi farklar olduğunu şu cümleleriyle belirtti:

“BUSD New York Mali Hizmetler Müdürlüğü onaylıdır, kafanız rahat olur.

Banka mevzuatları en iyi denetim firmalarınca denetlenir. (kara kutu gibi gizli kalmaz)

Çok fazla paritesi vardır, likiditesi yüksektir, Binance ve diğer birçok farklı borsa tarafından desteklenir.”

Kaynak: Coindesk, Twitter

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın