Binance CEO’su Bitcoin Düşüşünü Değerlendirdi: Panik Yapmayın!

Bitcoin, Eylül ayına 12 bin dolar civarında başladıktan sonra, bugün birkaç saat içinde yaklaşık 1.160 dolar kadar keskin bir düzeltme yaşadı ve beş günlük kazançlarının çoğunu sildi. En popüler kripto borsalarının yaşadığı teknik sorunlar işleri daha da kötüleştirdi.

Düşüş Sırasında Binance ve Coinbase

Dün Coinbase, kullanıcılarının kriptolarını çekmelerini veya başka cüzdanlara göndermelerini engelleyen bir başarısızlık yaşadı. Bu durumdan etkilenen token’lar arasında Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, USD Coin, DAI, Chainlink ve Maker yer alıyor.

Binance borsası da farklı bir zorlukla karşılaştı. Kısa süre önce paylaştığı bir tweet’te platform, sorunu kabul etti ve sonrasında düzeltti. Bu tür arızalar kripto kadar sektörü gibi oldukça değişken bir pazarda korkuların artmasına katkıda bulunabilir. Dün de işler böyle gitti.

Hem Coinbase hem de Binance sorunları nispeten makul bir sürede çözmeyi başardı. Coinbase, olaydan yarım saat sonra operasyonlarına yeniden başladı. Aynı şekilde Binance’in de faaliyete geçmesi birkaç saat sürdü, ancak şu anda tamamen çalışır durumda. Bu olayların ardından Binance CEO’su CZ, takipçilerine Bitcoin’in çökmeyeceğini söyleyerek sakinleşme çağrısı yaptı ve “Bitcoin ölmedi ve kesinlikle 0’a ulaşmayacak. Panik yapmayın!” ifadelerini kullandı.

Zhao’nun esprili açıklaması bir yana, piyasadaki düşüş muhtemelen her iki platformda ki başarısızlıklarından kaynaklanıyor. Binance’in açıklamalarının yanı sıra, Coinbase sosyal medyada herhangi bir duyuru yapmadı veya müşterilerle herhangi bir etkileşime girmedi.

Düşüş hissiyatının şiddetlenmesine katkıda bulunabilecek bu iki kazanın dışında, Bitcoin’in teknik açıdan normal parametreler dahilinde davrandığını söyleyebiliriz. 12.000 dolar, üstesinden gelinemeyen güçlü bir direnç ve düzeltmeden sonraki düşük seviyeler kısa vadede desteklerle aynı çizgide. Bu sebeple düşüşün normal olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.