Binance CEO’su: Bitcoin 100.000 Dolara Nasıl Kolayca Ulaşabilir?

0
354

Lider kripto para borsası Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşabileceğini söyledi. Ayrıca Zhao, mevcut kriz sırasında Fed’in teşvik paketlerinin Bitcoin’in piyasa değerini 2 trilyon dolara ulaşabileceğine inanmayı kolaylaştırdığını belirtti.

Dünya şu anda olağandışı bir aşamadan geçiyor. Yeni COVID-19’un hızla yayılması, kapalı şehirlere, ülkelere ve nihayetinde çökmekte olan ekonomilere yol açtı. Çeşitli borsalar da bazı büyük düşüşler kaydetti. ABD’de bu duruma teşvik paketleriyle karşı koymaya çalıştı.

“Trilyon” kelimesi bugünlerde farklı birçok yerde kullanıldı. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), bu kelimeyi Bitcoin ile biraraya getirdi ve cesur bir tahmin yapmaya karar verdi:

“Trilyonlar hakkında konuşmaya alıştıkça, Bitcoin’in 2 trilyon dolarlık mütevazı piyasa değeri 1 BTC’yi 100.000 dolara taşıyacaktır. Şimdi sayıyı hayal etmek zor değil, değil mi?”

Başka bir deyişle, Bitcoin’in piyasa değeri 2 trilyon dolara ulaşırsa, 1 bitcoin 100.000 dolar değerinde olacaktır. Buna ek olarak CZ Bitcoin’in büyük kısmının HODLer’ların elinde bulunduğunu ve satılmadığını, 2 trilyon dolarlık teşvik paketinin yalnızca küçük bir kısmının Bitcoin’e akmasının kripto parayı bu rakamla eşit piyasa değerine taşımak için yeterli olacağını söyledi. Yakın tarihli bir rapor CZ’nin bu ifadesini doğruladı. Rapor, BTC’nin Mart ayı ortasında 3.700 dolara düştüğünde, panik satışlarının çoğunun kısa vadeli sahiplerden geldiğini, uzun vadeli HODLer’lerin güçlü kaldığını ve satış yapmadığını bildirdi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın