Mart 25, 2020

Binance CEO’su: Bitcoin 100.000 Dolara Nasıl Kolayca Ulaşabilir?

Lider kripto para borsası Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşabileceğini söyledi. Ayrıca Zhao, mevcut kriz sırasında Fed’in teşvik paketlerinin Bitcoin’in piyasa değerini 2 trilyon dolara ulaşabileceğine inanmayı kolaylaştırdığını belirtti.

Dünya şu anda olağandışı bir aşamadan geçiyor. Yeni COVID-19’un hızla yayılması, kapalı şehirlere, ülkelere ve nihayetinde çökmekte olan ekonomilere yol açtı. Çeşitli borsalar da bazı büyük düşüşler kaydetti. ABD’de bu duruma teşvik paketleriyle karşı koymaya çalıştı.

“Trilyon” kelimesi bugünlerde farklı birçok yerde kullanıldı. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), bu kelimeyi Bitcoin ile biraraya getirdi ve cesur bir tahmin yapmaya karar verdi:

“Trilyonlar hakkında konuşmaya alıştıkça, Bitcoin’in 2 trilyon dolarlık mütevazı piyasa değeri 1 BTC’yi 100.000 dolara taşıyacaktır. Şimdi sayıyı hayal etmek zor değil, değil mi?”

Başka bir deyişle, Bitcoin’in piyasa değeri 2 trilyon dolara ulaşırsa, 1 bitcoin 100.000 dolar değerinde olacaktır. Buna ek olarak CZ Bitcoin’in büyük kısmının HODLer’ların elinde bulunduğunu ve satılmadığını, 2 trilyon dolarlık teşvik paketinin yalnızca küçük bir kısmının Bitcoin’e akmasının kripto parayı bu rakamla eşit piyasa değerine taşımak için yeterli olacağını söyledi. Yakın tarihli bir rapor CZ’nin bu ifadesini doğruladı. Rapor, BTC’nin Mart ayı ortasında 3.700 dolara düştüğünde, panik satışlarının çoğunun kısa vadeli sahiplerden geldiğini, uzun vadeli HODLer’lerin güçlü kaldığını ve satış yapmadığını bildirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.