Binance CEO’su Açıkladı: BNB İçin Yeni Yakma İşlemi Ne Zaman Gerçekleşecek?

0

Binance CEO’su CZ, bir Twitter paylaşımında 15’inci BNB coin yakma işleminin yaklaşık bir ay içinde gerçekleşeceğini bildirdi. Ünlü CEO, bir sonraki BNB yakma işleminin ne zaman olacağına dair bir Twitter paylaşımına yanıt olarak “Yaklaşık bir ay içinde.” ifadelerini kullandı.

Burada geçen token yakma işlemi, mevcut kripto paraların dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılması için kurucusu tarafından, genellikle deflasyon amaçlı yapılır. Token yakma süreci söz konusu token’ların yok edilmesiyle değil kullanılamaz kılınmasıyla gerçekleşir; projenin geliştiricileri token’ları geri satın alır ya da sirkülasyondan çıkarır. Gerçekleşecek bir sonraki yakma işleminin şu an hangi boyutlarda ne kadar olacağı tam olarak bilinmese de yakma işlemlerinin fiyatlarda artışa sebep olduğu biliniyor.

Dün bildirdiğimiz üzere, CFTC’nin Binance’i soruşturduğu iddialarıyla kripto topluluğu sarsıldı. Soruşturma haberi çıkmadan önce BNB 288 dolar’dan işlem görüyordu, haber kamuoyuna açıklandığında %14 düşüşle 247 dolar’a geriledi.

Yazının kaleme alındığı sırada Binance Coin dünkü düşüşten kurtuldu ve 268 dolar’dan işlem görüyor. Ayrıca, korona virüsün bir pandemi olarak ilan edilmesi sonucunda yaşanan çöküşte (Kara Perşembe) BNB’nin bir günde 6.40 dolar’a kadar düştüğü belirtmekte fayda var. Söz konusu 6.40 dolar’lık fiyat ve BNB’nin 268 dolar’lık şu anki fiyatıyla karşılaştırıldığında, Binance Coin’in bir yılda 41.875x kat arttığını ortaya koyuyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın