Binance, Bu Altcoin’i Kısmen Delist Ediyor: Topluluk Endişeli

0
Binance, Bu Altcoin’i Kısmen Delist Ediyor: Topluluk Endişeli

Helium Vakfı’na ait token HNT’nin birden fazla ticaret çifti Binance’den artık “yüksek standartları” karşılamadığı gerekçesiyle kaldırılacak. Topluluk ise bu haberlere karşı büyük bir endişe duyarken, Helium’dan açıklama geldi.

Helium Vakfı’nın baş işletme görevlisi Scott Sigel, kripto para borsası Binance’in kripto para biriminin birkaç ticaret çiftinde Helium Network Token’ı (HNT) listeden çıkarması için herhangi bir neden olmadığını iddia etti.

Sigel tarafından paylaşılan yorum, Binance’in 6 Ekim’de yaptığı ve borsanın HNT token’ı, Binance USD (BUSD), Tether (USDT) ve Bitcoin (BTC) için çapraz izole marjı ve spot ticaret çiftlerini kaldırdığını söyleyen bir bildiriminden sonra ortaya çıktı.

Kullanıcı pozisyonları zorla kapatılacağından ve bekleyen emirler 12 Ekim’de iptal edileceğinden, Binance kullanıcılarına listelenen çiftlerdeki pozisyonları kapatmalarını “şiddetle tavsiye etti” ve sadece HNT/BUSD çifti için spot ticareti aktif edildi.

Helium

Koinfinans.com tarafından bildirildiği üzere Binance sözcüsü Jessica Jung, Forbes’a yaptığı açıklamada, borsanın “yüksek bir standardı karşılamaya” devam etmelerini sağlamak için listelenen kripto para birimlerini periyodik olarak gözden geçirdiğini açıkladı.

Bir varlık borsamızın gerektirdiği standartları karşılamıyorsa veya “sektörde değişiklikler varsa”, “kullanıcılarımızı korumak için” onu delist etmemiz gerekiyor.

Sigel ise bu açıklamaya yanıt olarak, “Binance’in birkaç HNT çiftini listeden kaldırmasının hiçbir temeli/nedeni yok. HNT’nin bütünlüğünde herhangi bir değişiklik olmadı ve borsanın belirlediği tüm standartları karşılamaya devam ediyor. HNT’yi desteklemeye devam eden düzinelerce farklı borsa var. Binance’in gidişatı tersine çevirmesini ve yakında diğer HNT ticaret çiftlerini yeniden listelemesini umuyoruz.”

Helium, 2013 yılında Nesnelerin İnterneti (IoT) odaklı bir blockchain olarak kuruldu ve merkezi olmayan bir eşler arası kablosuz telekomünikasyon ağı inşa ediyor. 22 Eylül’de blockchain, diğer nedenlerin yanı sıra daha fazla ekosistem desteği için olduğunu belirterek Solana’ya taşınacağını açıklamıştı.

Binance’in neden HNT’yi kısmen delist ettiğine dair sorular, trader’ların spekülasyon yapmasına neden oldu, bazı isimler bunun Binance’in Eylül ayında bir muhasebe hatasının borsanın yaklaşık 19 milyon dolar değerinde kripto kaybettiğini gördüğü Helium ekosistem tokenlerini karıştırmasına yanıt olarak olduğunu iddia etti.

Binance’in HNT’yi, Helium tarafından MOBILE adlı 5G etkin nokta ağının ana bilgisayarlarına ödeme yapmak için kullanılan çok daha düşük fiyatlı bir token ile karıştırdığı ve yaklaşık 4,8 milyon HNT ödediği ve tokenin büyük bir satışına neden olarak geçici olarak fiyatını düşürdüğü bildirildi.

Önemli finansman turlarına rağmen, gelir rakamları için Hellium ağı da eleştilere maruz kaldı. Temmuz ayında, şirketin Andreessen Horowitz (a16z), FTX Ventures ve Tiger Global gibi şirketlerden yüz milyonlar toplamasına rağmen, projenin veri kullanım gelirinden ayda sadece 6.500 dolar kazandığını gösteren veriler sosyal medyada çokça konuşulmuştu.

Ağustos ayında Helium, web sitesinde, yani e-bisiklet işletmesi Lime ve yazılım şirketi SalesForce’da, hem firmayla çalışmayı hem de aktif bir ortaklığa sahip olmayı reddeden ortakları listelerken yakalandı. Helium, kısa bir süre sonra web sitesinde her iki kuruluşun alıntılarını kaldırdı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın