Ekim 10, 2022

Binance, Bu Altcoin’i Kısmen Delist Ediyor: Topluluk Endişeli


Helium Vakfı’na ait token HNT’nin birden fazla ticaret çifti Binance’den artık “yüksek standartları” karşılamadığı gerekçesiyle kaldırılacak. Topluluk ise bu haberlere karşı büyük bir endişe duyarken, Helium’dan açıklama geldi.

Helium Vakfı’nın baş işletme görevlisi Scott Sigel, kripto para borsası Binance’in kripto para biriminin birkaç ticaret çiftinde Helium Network Token’ı (HNT) listeden çıkarması için herhangi bir neden olmadığını iddia etti.

Sigel tarafından paylaşılan yorum, Binance’in 6 Ekim’de yaptığı ve borsanın HNT token’ı, Binance USD (BUSD), Tether (USDT) ve Bitcoin (BTC) için çapraz izole marjı ve spot ticaret çiftlerini kaldırdığını söyleyen bir bildiriminden sonra ortaya çıktı.

Kullanıcı pozisyonları zorla kapatılacağından ve bekleyen emirler 12 Ekim’de iptal edileceğinden, Binance kullanıcılarına listelenen çiftlerdeki pozisyonları kapatmalarını “şiddetle tavsiye etti” ve sadece HNT/BUSD çifti için spot ticareti aktif edildi.

Helium

Koinfinans.com tarafından bildirildiği üzere Binance sözcüsü Jessica Jung, Forbes’a yaptığı açıklamada, borsanın “yüksek bir standardı karşılamaya” devam etmelerini sağlamak için listelenen kripto para birimlerini periyodik olarak gözden geçirdiğini açıkladı.

Bir varlık borsamızın gerektirdiği standartları karşılamıyorsa veya “sektörde değişiklikler varsa”, “kullanıcılarımızı korumak için” onu delist etmemiz gerekiyor.

Sigel ise bu açıklamaya yanıt olarak, “Binance’in birkaç HNT çiftini listeden kaldırmasının hiçbir temeli/nedeni yok. HNT’nin bütünlüğünde herhangi bir değişiklik olmadı ve borsanın belirlediği tüm standartları karşılamaya devam ediyor. HNT’yi desteklemeye devam eden düzinelerce farklı borsa var. Binance’in gidişatı tersine çevirmesini ve yakında diğer HNT ticaret çiftlerini yeniden listelemesini umuyoruz.”

Helium, 2013 yılında Nesnelerin İnterneti (IoT) odaklı bir blockchain olarak kuruldu ve merkezi olmayan bir eşler arası kablosuz telekomünikasyon ağı inşa ediyor. 22 Eylül’de blockchain, diğer nedenlerin yanı sıra daha fazla ekosistem desteği için olduğunu belirterek Solana’ya taşınacağını açıklamıştı.

Binance’in neden HNT’yi kısmen delist ettiğine dair sorular, trader’ların spekülasyon yapmasına neden oldu, bazı isimler bunun Binance’in Eylül ayında bir muhasebe hatasının borsanın yaklaşık 19 milyon dolar değerinde kripto kaybettiğini gördüğü Helium ekosistem tokenlerini karıştırmasına yanıt olarak olduğunu iddia etti.

Binance’in HNT’yi, Helium tarafından MOBILE adlı 5G etkin nokta ağının ana bilgisayarlarına ödeme yapmak için kullanılan çok daha düşük fiyatlı bir token ile karıştırdığı ve yaklaşık 4,8 milyon HNT ödediği ve tokenin büyük bir satışına neden olarak geçici olarak fiyatını düşürdüğü bildirildi.

Önemli finansman turlarına rağmen, gelir rakamları için Hellium ağı da eleştilere maruz kaldı. Temmuz ayında, şirketin Andreessen Horowitz (a16z), FTX Ventures ve Tiger Global gibi şirketlerden yüz milyonlar toplamasına rağmen, projenin veri kullanım gelirinden ayda sadece 6.500 dolar kazandığını gösteren veriler sosyal medyada çokça konuşulmuştu.

Ağustos ayında Helium, web sitesinde, yani e-bisiklet işletmesi Lime ve yazılım şirketi SalesForce’da, hem firmayla çalışmayı hem de aktif bir ortaklığa sahip olmayı reddeden ortakları listelerken yakalandı. Helium, kısa bir süre sonra web sitesinde her iki kuruluşun alıntılarını kaldırdı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coin Telegraph

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?