Kasım 29, 2023

Binance Bu Altcoin’den On Milyarlarcasını Yakmaya Hazırlanıyor: Fiyat O Tarihte Roketlemeye Hazır!

Terra ekosistemi kripto para birimleri LUNC ve USTC, projelerden ve kripto borsalarından gelen çeşitli olumlu duyuruların ortasında önemli artışlar kaydediyor. Son birkaç gün içinde fiyatlardaki sürekli yükseliş, daha geniş kripto piyasasında önemli bir ilgi topladı.

Terra Classic destekli token’ların  son dönemdeki yükselişi, Binance’in USTC ile ilgili duyurularının bir sonucu gibi görünüyor. Dahası, kripto piyasası trader’ları ve yatırımcıları, Binance’in yakım tarihi yaklaştıkça tokenı yoğun bir şekilde inceliyor.

Terra Classic Ekosistemi Hakkında Daha Fazla Bilgi

İlginç bir şekilde, Binance kısa süre önce Terra Luna Classic (LUNC) için 15. LUNC token yakımını gerçekleştirerek yaklaşık 760 milyon token yaktı. Bu eylem, borsa tarafından 40 milyar LUNC’ı ve topluluk tarafından 76 milyarı aşan bir kümülatif yakıma katkıda bulunuyor. Bu tür periyodik token yakımları, Terra Luna Classic ekosisteminde kıtlık ve değer gibi faktörleri etkileyerek token arzını düzenlemeyi amaçlamaktadır.

Buna ek olarak, tokenların fiyatındaki artış, LUNC’un staking üzerindeki APR’sini etkilemiş gibi görünüyor. Zincir üzerindeki verilere göre, Terra topluluğu USTC de dahil olmak üzere ödüllerle birlikte %30’luk bir APR kaydetti. Bu son gelişme, işlemlerin düzenlenmesinde, ağ istikrarının korunmasında ve pasif gelir fırsatları sağlanmasında on-staking’in rolünün altını çizdiği için kripto piyasası meraklıları arasında tekrar merak uyandırdı.

Topluluk, bu ralli sırasında işlem hacimleri önemli ölçüde artarken Binance’in daha fazla LUNC yakmasını bekliyor.

LUNC ve USTC Fiyat Değerlendirmesi

Bu haber yazılırken, LUNC fiyatı son 24 saat içinde %27’lik önemli bir sıçramaya tanık oldu ve 0,0001208 dolara ulaştı. Buna ek olarak, token geçtiğimiz hafta %66’lık önemli bir artış kaydetti ve geçtiğimiz ay %86’lık büyük bir artış gösterdi.

Altcoin, son gelişmelerinin ardından daha geniş kripto piyasalarında bir yükseliş ivmesi sergiliyor gibi görünüyor. Ayrıca, işlem hacmi de %18 oranında önemli ölçüde artarak 358,92 milyon dolar değer kazandı.

Kardeş token’ının tanık olduğu fiyat artışıyla eş zamanlı olarak, USTC fiyatı da son 24 saat içinde önemli ölçüde yükseldi. Token geçtiğimiz gün %38’lik bir artış kaydederek bugün 0,05447 dolar olarak değerlendirildi. Ayrıca, token son yedi gün içinde %322,40’lık muazzam bir artış yaşadı ve aylık %349,31’lik bir yükseliş gösterdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere LUNC’a benzer şekilde USTC fiyatı da piyasalarda yükseliş eğilimi sergiledi. Binance yakım tarihi yaklaştıkça her iki token da toplu olarak hızla yükseliyor gibi görünüyor. Tokenlar halihazırda yaklaşık %200’lük bir artışa tanıklık ederken, Binance yakma fenomeni, dolaşım arzı potansiyel olarak azalacağından bir fiyat yükseltici olarak görünmektedir. Binance yakımı 1 Aralık’ta gerçekleşecek.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?