Şubat 23, 2023

Binance Borsasından Şok Karar: CZ Açıklama Yaptı!

23 Şubat’ta Binance Australia Derivatives (türev) kullanıcıları, dijital varlık platformundan bir dizi türev varlık ve hesabı sonlandırmaya başladığını bildiren ani uyarılar aldı. Birkaç tweet, “toptan yatırımcı” olma kriterlerine uymayan kullanıcıların pozisyonlarının kapatılacağı ve artık kripto türevleri platformunu kullanamayacakları konusunda bilgilendirildiğini gösteriyor.

Binance Çoklu Ticaret Hesaplarını Kapattı

Avustralya’daki Binance platformunda kripto para vadeli işlemlerinin ticareti yalnızca kurumsal ve yüksek hacimli yatırımcılarla sınırlıdır. Görünüşe göre kripto devinin uyuşmazlığı bulmasına yol açan şey, sisteme kabul prosedürünün incelenmesiydi. Başlangıçta yanlış etiketlenen bu hesapların pozisyonları o zamandan beri kapatılmış durumda. Buna ek olarak, bu hesapların sahipleri Binance’teki vadeli işlem piyasasına erişimlerini kaybedecek.

Kullanıcılara, Binance Avustralya’nın türev platformunu kullanmaya devam edebilmeleri için, “toptan yatırımcı” rolünün gerekliliklerini karşıladıklarını göstermek üzere gerekli kanıtları sunmaları gerektiğini bildirdi. Mektupta, Binance Australia Derivatives’in, şirketin değişiklik sonucunda herhangi bir geri ödeme borçlu olduğu müşteriler için bir iyileştirme ve tazminat planı üzerinde çalıştığının altı çizildi.

Buna rağmen, müşteriler Binance’in Twitter’daki gönderisine yorum yaptı ve Avustralya’dan bir kullanıcı, bölgelerindeki komplikasyonlar nedeniyle kripto paralarını stake edemediklerini belirtti. Başka bir kullanıcı ise esnek kazancın Avustralya’da artık mevcut olmadığını belirtti ve bu da Binance destek ekibinin durumu araştıracakları yanıtını vermesine neden oldu.

CZ Tazminatını Açıkladı

Genellikle “CZ” olarak anılan Changpeng Zhao, Twitter üzerinden konuya değinerek müşterilere kripto para borsasının öncelikli kaygısının fonlarının korunması olduğu ve olmaya devam edeceği konusunda güvence verdi. CZ ayrıca, kullanıcıların alım satım pozisyonlarının zorla kapatılması sonucunda uğradıkları kayıplar için tam tazminat alacaklarını belirtti. Kendisinden şu şekilde alıntı yapıldı.

Durumu gözden geçirecek ve Avustralya’da vadeli işlem tekliflerini yeniden açıp açamayacağımızı/açabileceğimizi göreceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

2022 yılının Temmuz ayında, kripto borsası Binance Australia Derivatives’i tanıttı. Başlangıçta, platform tarafından sunulan alım satım hizmetleri Avustralya’daki nitelikli toptan müşterilerle sınırlandırılmıştı. Söz konusu bu politika, Avustralya’daki 2001 Şirketler Yasası’nın 761GA bölümünün gerekliliklerine uygundur.

Buna ek olarak, kullanıcıların kuruluş tarafından toptan müşteri olarak kabul edilebilmeleri için borsanın testlerinden bir veya daha fazlasında başarılı olmaları gerekmektedir. Bu testler arasında servet testi, profesyonel yatırımcı testi, büyük işletme testi, sofistike yatırımcı testi ve ek doğrulamalar yer almaktadır. Servet testine göre, kullanıcının en az 2,5 milyon AUD net değere sahip olduğunu veya önceki iki mali yıl boyunca brüt gelir olarak yılda en az 250.000 AUD kazandığını göstermesi gerekir.

Bu özel Binance haberine tepki olarak, borsanın yerel tokenı BNB, yaygın bir FUD’un kurbanı oldu ve şu anda BNB’nin fiyatı 310 dolar civarından işlem görüyor. Bu da önceki yedi gündeki %3,5’lik düşüşe kıyasla son bir saat içinde %0,5’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?