Ağustos 31, 2023

Binance Borsasından Kritik Karar: Bu Altcoin’e Desteğini Sonlandırıyor!


Binance borsası, Paxos ile işbirliği içinde, yaygın olarak tanınan stabilcoin’i BUSD’ye verdiği desteği önümüzdeki yıl sonlandırmaya karar verdi.

Paxos BUSD’ye Desteğini Kesecek

ABD dolarının değerine sabitlenmiş bir dijital para birimi olan BUSD, Binance’in platformunda önemli bir popülerliğe sahipti. Ancak SEC’in Paxos’u kayıtsız menkul kıymet olarak nitelendirdiği BUSD’yi piyasaya sürmekle suçlamasının ardından, stabilcoin emisyonu durduruldu ve kullanımı azaltıldı.

Dijital para sektöründe güvenilir bir isim olan Paxos, Şubat 2024’e kadar desteklemeyi bırakana kadar ABD dolarına 1:1 oranında desteklenen BUSD token’ını desteklemeye devam edeceğini bildirdi.

Binance duyuruyu web sitesinin destek bölümünde yaptığı bir açıklamayla yaptı. Açıklamada, Paxos’un BUSD basımını durdurduğuna atıfta bulunuldu. Kullanıcıların varlıklarını Şubat 2024’e kadar BUSD’den dönüştürmeleri gerektiği teyit edildi.

Binance ayrıca yatırımcıları BUSD stabilcoin‘den First Digital USD’ye (FDUSD) geçmeye teşvik etti. Bununla birlikte kullanıcıların bu işlem için ücret ödemek zorunda kalmayacağını belirtti.

Muhtemelen SEC Wells’in Paxos’a BUSD’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğuna dair bildirimine uymak isteyen Binance, platformunda kalan tüm BUSD çiftlerini kademeli olarak listeden çıkaracağının sinyalini verdi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?