Eylül 6, 2023

Binance Borsasından Bu Üç Altcoini de Kapsayan Kritik Hamle: Fiyatlar Nasıl Tepki Verecek?


Kripto para birimi işlem hacminde dünya lideri olan Binance, işlem çiftleri menüsünü genişletti. 7 Eylül 2023, saat 08:00 UTC’den itibaren geçerli olacak yeni çiftler arasında Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), TomoChain (TOMO), Unifi Protocol DAO (UNFI) ve en önemlisi XRP yer alacak. Ek olarak bunların tümü yeni tanıtılan bir stabilcoin olan FDUSD ile birlikte sunulacak.

XRP Fiyatı Dikkat Çekiyor

Bu hamle, Binance’te XRP için artan satın alma faaliyetinin hemen ardından geldi. Kripto para birimini Coinbase’in sadece bir gölgesi olarak konumlandırdı.

XRP/FDUSD alım satım çifti ile birlikte Binance, XRP/USDT ve XRP/BTC gibi kitlelerin favorilerini de kapsayan XRP için toplam 14 spot alım satım çifti sunuyor. Haber yazıldığı sırada XRP, son 24 saatte %0,4’lük hafif bir düşüşle 0,503 dolardan işlem görüyor. Şimdi asıl soru şu: Bu yeni işlem çifti XRP’nin yeniden canlanması için bir katalizör görevi görecek mi?

FDUSD’ye Daha Yakından Bir Bakış

Koinifnans.com olarak bildirdiğimiz üzere First Digital USD’nin kısaltması olan FDUSD, Hong Kong merkezli saklama firması First Digital tarafından Haziran ayında piyasaya sürülen dolara sabitlenmiş bir sabit coindir. Kısa süre önce piyasaya sürülmesine rağmen FDUSD, şu anda yaklaşık 393,7 milyon dolar değeriyle piyasa değerine göre en büyük 11. stabilcoin haline gelmiştir. Hem Ethereum hem de BNB Chain Networks’te mevcut olan bu stabilcoin, kısmen Binance’in son hamlesi sayesinde önemli değer artışları görmeye hazırlanıyor.

Binance, likiditeyi artırmada tarihsel olarak başarılı olduğu kanıtlanmış bir strateji olan yeni FDUSD işlem çiftleri için sıfır yapıcı ücreti ilan ederek potu daha da tatlandırdı. Coinbase gibi diğer rakipler daha önce ‘sıfır ücret’ taktiğini kullanmış olsa da, Binance’in teklifinin geçici niteliği yatırımcıları hevesli ancak temkinli bırakıyor. Bu teşvikin ne kadar süre yürürlükte kalacağı ve FDUSD’nin piyasa faaliyeti üzerinde nasıl bir etki yaratacağı henüz belli değil.

İlginin büyük bir kısmı FDUSD çiftlerine odaklanacak olsa da Binance, TRY (Türk Lirası)-TOMO/TRY ve UNFI/TRY ile iki yeni işlem çifti de tanıttı. Borsa, dijital varlıklarla olası bir karışıklığı önlemek için TRY’nin fiat bir para birimi olduğunu açıkça belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?