Eylül 22, 2023

Binance Beklenen Temizliğe Başlayacağını Duyurdu: Bu Tarihe Dikkat!


Binance, 29 Eylül’den itibaren Spot Trading Bots hizmetlerini AAVE/BNB ve ZIL/BNB gibi alım satım çiftlerinden kaldıracağını duyurdu.

Duyuru, düzenleyici zorluklara ve sıfır ücretli komisyonların sona ermesine benzetilen Binance işlem hacimlerinin azaldığı raporlarının ortasında geldi.

57 Bot Durduruldu ve Potansiyel Olarak Daha Fazlası Gelecek

Kaldırılan Spot Trading bot hizmetleri Binance web sitesinde listelenmiştir. Binance’e göre bu toplu kaldırma işlemlerinin nedeni, “kullanıcının ticaret deneyimini iyileştirmek için yapılan bir hizmet değişikliği”.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance kaldırma işlemlerini ilk olarak 21 Eylül’de attığı bir tweet ile duyurdu. Ertesi gün atılan bir tweet’te, bu kaldırmalara rağmen BTC/FDUSD ve USDT/TRY olmak üzere iki hizmet botu işlem çiftinin ekleneceği belirtildi.

Duyuru, Binance’in 15 spot işlem çiftinin durdurulduğunu paylaşmasından iki gün sonra geldi. Bu kararın nedeni olarak zayıf likidite ve işlem hacmini listeledi.

Ne yazık ki bu, Binance platformunda yapılan hizmet ayarlamalarının sonu olmayabilir. Çünkü eski bir yönetici de bu haftanın başlarında MiCA düzenleme belirsizliği karşısında AB sabit paralarının potansiyel olarak kaldırıldığını belirtti.

Binance’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden mücadelesi ve Eylül ayında Bitcoin hacminin düştüğüne dair son raporlar göz önüne alındığında, zor günleri atlatmak için bazı operasyonel değişikliklerin gerekli olması sürpriz olmamalı.

Kaynak : Crypto.news

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?