Ocak 17, 2023

Binance, Altcoin için Duyurdu: Milyonluk Yakım Tamamlandı!


Dünyaca ünlü kripto para borsası Binance, yerel token’ı BNB’nin bir başka yakma turunun başarıyla tamamlandığını duyurdu. Verilere göre, bu kez 2,06 milyon BNB yakılarak şimdiye kadar 600 milyon dolardan fazla bir tutara eşdeğerle bir rekor kırıldı. Toplamda, şimdiye kadar 44,1 milyon Binance Coin yakıldı ve bu da token’ın 202 milyon token’lık toplam arzının %21,83’ünü temsil etmektedir.

BNB Burn portalına göre, Binance’in token yakma işlemi üç ayda bir gerçekleşiyor ve 2023’teki ilk yakımda 2,07 milyon BNB’nin yakılması planlanıyor. İlginç olan, yılın ilk çeyreği için yakma formülünün BNB başına 275,12 dolarlık bir fiyat almasıdır ki bu 2022’nin dördüncü çeyreğinden bile daha düşük görünüyor.

Binance Coin (BNB) Fiyat Hareketi

Aynı zamanda, Binance token’ının fiyatı son iki haftada %20’den fazla artarak, yasadışı faaliyetler için cezalandırma söylentilerinin ardından borsaya ilişkin korku, belirsizlik ve şüpheye (FUD) rağmen Aralık ayında orantılı bir düşüşten toparlanmış görünüyor.

BNB’nin fiyatı, devasa token yakma haberine neredeyse hiç tepki vermedi ve yine de token başına 295,5 doların üzerindeki kilit seviyeyi korumaya devam etti. Binance token’ı, yılın başından bu yana fiyat hareketinde hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum’un (ETH) gerisinde kaldı ve bu da FUD’un token fiyatlarına baskı yapmaya devam ettiği düşüncesine yol açıyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?