Şubat 18, 2023

Binance, ABD’den Kısmen Çekilecek mi? CEO Yanıtladı!


Son güncellenme : 20.02.2023 - 11:09

Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, Binance’in stabilcoin USDC gibi bazı ABD merkezli token’ın listeden çıkarmayı düşündüğünü öne süren bir Bloomberg haberine cevap verdi.

Konuya yakından takip ettiğini belirten bir kişi daha önce Bloomberg’e borsanın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımları ve bankacılık ilişkilerini gözden geçirdiğini ve ABD merkezli projelerden kripto varlıklarını listeden çıkarmayı düşüneceğini belirtti.

Binance’in Önemli Bağlantıları Arasında Signature Bank ve Aptos Labs Bulunuyor

CZ haberi yalanlarken, daha önce Binance’in düzenleyici belirsizliği olan yargı alanlarındaki gergin ilişkileri gözden geçirdiğini tweetledi.

ABD ile Binance arasındaki gerilimler, borsa ile New York’taki Signature Bank arasında, müşterilerin %0,01’ini etkileyecek bir hamleyle, USD SWIFT transferlerini 100.000 dolar veya daha fazlasıyla sınırlandırmak için değiştirilen bir anlaşmaydı.

Binance daha sonra, müşterilerinin %0,01’ini de etkileyecek olan USD banka transferlerinin askıya alındığını duyurdu. Müşteri tabanı büyüklüğündeki benzerlik, askıya almanın Signature Bank ile ilgili olabileceği spekülasyonlarına yol açtı.

Bundan kısa bir süre sonra, ticaret firması Statistica Capital, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından işlendiği iddia edilen dolandırıcılık bilgisi nedeniyle Signature Bank’a dava açtı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance CEO’sunun attığı bir tweet, FTX ve Alameda Research’ün çöküşünü tetikleyen önemli bir hamleydi. Hem Signature hem de bir başka kripto dostu banka Silvergate Capital, bu şirketlerle ilişkileri iddiasıyla iddiasıyla davalarla karşı karşıya.

Öte yandan düzenleyici baskı, 13 Şubat 2023’te New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın Binance markalı stabilcoin BUSD’nin ihracını durdurmasıyla artmaya başladı.

Borsa ise yakın zamanda yaptığı açıklamada tüm ilişkilerini gözden geçireceğini teyit etti. Sonuç olarak CertiK ve Aptos Labs gibi şirketlerle bağları kopabilir. Öte yandan CEO tüm iddiaları reddetse de birçok delist haberinin geldiğinin altını çizmek gerekir. Borsaya göre delist kararı farklı nedenlerden olsa da denk geldiği tarih dikkat çekici.

Kaynak : BeInCrypto

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?