Şubat 10, 2022

Bill Miller, Bitcoin Yatırımını Açıkladı! Efsanevi Yatırımcı, Servetinin Ne Kadarını BTC’de Tutuyor?

Bill Miller, Bitcoin yatırımını finansal bir felakete karşı “sigorta” olarak nitelendirdi ve önde gelen kripto para birimine ne kadar yatırım yaptığını açıkladı. İşte detaylar.

Efsanevi yatırımcı, Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığı fikrinin doğru olduğunu söyledi ve dijital varlığı Honus Wagner beyzbol kartı veya bir Picasso tablosu gibi yüksek değerli koleksiyonlarla kıyasladı.

Miller Value Partners’ın başkanı ve baş yatırım sorumlusu Çarşamba günü CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin için “Bu bir sigorta poliçesi gibi” dedi.

“Sigorta poliçelerinin özünde bir değeri yoktur. Aslında hiçbir içsel değeri olmamasını istersiniz. Evinizin yanmasını ya da korkunç bir kaza geçirmesini istemezsiniz ama böyle bir duruma karşı her yıl sigorta bedeli ödüyorsunuz.”

“Bitcoin, Lübnan’da, Afganistan’da veya pandemi sırasında gördüğümüz diğer birçok ülkede olduğu gibi finansal felakete karşı bir sigortadır.” 

Milyarderler Mike Novogratz ve Charles Hoskinson gibi diğer kripto savunucuları, geçen yıl pandemiden sonra ülke ekonomisi bir krize girdiğinde kripto para birimine sahip olmanın Afganistan’daki insanlara yardımcı olabileceğini söyledi. Bazı yorumcular, Afganlara yardım etmek isteyen kişilerin, fonların Taliban kontrolüne girmemesini sağlayacağı için dijital varlıklar gönderebileceğini öne sürdü.

Miller ayrıca Ocak ayında yaptığı bir röportajda, kişisel servetinin yarısını Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırdığı anlamına gelen açıklamalarının yanlış yorumlandığını söyledi. Net servetinin sadece yüzde birkaçını Bitcoin’e koyduğunu ve daha sonra fiyat yükseldikçe toplam servetinin yarısına ulaştığını açıkladı.

“Şimdi bundan daha az, çünkü Kasım’dan beri yarı yarıya düştü” dedi. “Hala çok büyük bir pozisyon” diye ekledi, ancak herhangi bir rakam açıklamadı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.