Biden’in Teknoloji Danışmanı En Az 1 Milyon Dolarlık Bitcoin’e Sahip

0

Üst düzey bir Beyaz Saray danışmanı olan Tim Wu, Bir Bitcoin milyoneri. Wu’nun en az 1 milyon dolar değerinde Bitcoin’e sahip olduğu bildirildi.

Biden yönetiminin teknoloji ve rekabet politikası danışmanı olan Tim Wu, servetinin önemli bir yüzdesini dünyanın önde gelen kripto para biriminde tutuyor.

Big Tech’in (Amazon, Apple, Facebook, Google, and Microsoft) ve merkezi güçlerinin sert bir eleştirmeni olarak bilinen Wu, yakın zamanda sunduğu kişisel mali beyana göre; 1 milyon ila 5 milyon dolar arasında Bitcoin’e (BTC) ve 100.000 ila 250.000 dolar arasında merkezi olmayan depolama ağıFilecoin’e (FIL)  sahip. Ayrıca resmi bilgilere göre Wu’nun Bitcoin yatırımı, finansal portföyündeki en büyük yatırım.

Bitcoin’e yaptığı yatırım portföyünün yüzde 25 ila 43’ünü oluşturan Columbia hukuk profesörünün varlık listesinde ayrıca altın külçeleri de bulunuyor.

“Ağ tarafsızlığı” terimini ilk kez ortaya atan kişi olan Wu, şirket veya devlet sağlayıcıları tarafından herhangi bir kısıtlama olmaksızın sorunsuz bir şekilde çalışan ücretsiz ve açık bir interneti savunmak için yıllardır kampanya yürütüyor.

Üniversite profesörü her zaman Bitcoin konusunda iyimser olmadı ve bazı şüpheleri vardı. New York Times için bir fikir yazısı yazdığı 2017’de Wu, Bitcoin’in potansiyel bir değer deposu olarak “düzgün çalışma” kapasitesinin olduğuna inanıyordu. Ancak günlük hayattaki işlemler için kullanılabilirliğini sorgulayarak bir “balon” olarak nitelendirdi.

“Eğer yeterli sayıda insan bir şeye yeterli değer veriyorsa, bu onun bir değer deposu işlevi görmesi için yeterli olabilir. Elbette, Bitcoin tekrar düşecek, ancak kullanım ömrü boyunca zaten birden fazla düşüşe, yükselişe ve bölünmeye dayandı. Tamamen test edilmiş hissi veriyor.”

Wu mart ayında, Beyaz Saray’a katılmak için Columbia Üniversitesi’ndeki hukuk profesörü görevinden ayrıldı ve Biden yönetimine katıldı.

Timothy Wu, Biden yönetiminin kripto para politikasını şekillendirme çalışmalarında yer almıyor. İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan bir Beyaz Saray yetkilisi Politico’ya şunları söyledi:

Tim, finansal çıkarları nedeniyle genel olarak Bitcoin veya kripto para birimini içeren özel konulardan men edilmiştir ve bu tür sorunlar üzerinde çalışmamıştır.”

Biden yönetimi son zamanlarda kripto para birimlerini yolsuzlukla mücadele konusunda yeni başkanlık direktifinin odak unsuru haline getirdi. Bir Beyaz Saray yetkilisine göre, ABD hükümeti, Washington’daki yürütme organının “kriptoya bir yasa dışı finansman biçimi olarak baktığını” belirterek, kripto para birimleri ve siber suçları ele almak için mevcut yolsuzlukla mücadele mevzuatını yükseltmeye odaklanacağını vurguladı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın