Biden Yönetimi Kripto Paralar Özelinde Yeni Düzenlemelere Hazırlanıyor

ABD Başkanı Joe Biden, yasadışı finansla mücadele etmek ve dijital ABD doları çalışmaları için yeni bir hazırlık içerisinde. Beyaz Saray, tüm devlet dairelerine bir çağrı yayınlayarak, bu noktaya kadar yeni varlık sınıfına yönelik parçalı bir yaklaşımı koordine etmelerini istedi.

ABD Dijital Varlıklara Öncelik Verecek

Aralarında Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı Brian Deese ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın da bulunduğu ABD’deki üst düzey yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre, Biden Yönetimi önümüzdeki aylarda dijital varlıkların araştırılması ve geliştirilmesine yönelik önceliklerini açıklayacak.

ABD’li yetkililer, tüm kurumların uygulamaları artırma çabalarını sürdürmeleri ve gerektiğinde kripto para birimleri için yeni kılavuzlar yayınlamaları gerektiği görüşünde. Bu yeni kılavuzlar ise riskli varlıklardan öte müşterileri koruyan varlıklara odaklanıyor.

Kripto İşletmeleri İçin Yeni Yönergeler

Açıklamada Kongre’ye ayrıca kripto merkezli işletmeler için şeffaflık standartlarını geliştirmesi, yasadışı para yönetimi için caydırıcı cezalar ve yabancı güvenlik güçleriyle daha yakın işbirliği yapması tavsiye edildi. Ayrıca yetkililer, Kongre’nin emeklilik fonları gibi ana akım kurumların yeni kripto düzenlemelerini formüle ederken kripto para piyasalarına atılmalarına yeşil ışık yakma kararına karşı tavsiyede bulundu.

. Açıklamada FTX’ten özellikle bahsedilmese de, FTX’in etkisi, yetkililerin 2022’yi “büyük bir kripto para borsasının” çöküşü ve Terra’nın UST’sini ima eden algoritmik bir stablecoin’in çöküşüyle tanımlanan “kripto para birimleri için zor bir yıl” olarak nitelendiren tavsiyesi dikkat çekti.

 

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.