Benjamin Cowen’den Bitcoin ve Altcoin Piyasası için Somut Tahmin: İşte Detaylar!


Popüler kripto stratejisti Benjamin Cowen, Bitcoin fiyatının bu ay büyük olasılıkla derin bir düzeltici harekete tanık olacağı yönündeki tahminin ikiye katladı.

Yeni bir strateji oturumunda tahminlerini açıklayan Benjamin Cowen, Bitcoin fiyatının Eylül ayında muhtemelen negatif getiri sağlayacağını düşünüyor.

Eylül ayı kripto için harika bir ay olmama eğiliminde. Gördüğünüz gibi Bitcoin, Eylül ayında diğer aylardan çok daha kötü bir ortalama ile negatif getiri sağlıyor.

Cowen’a göre, BTC bu ay mevcut seviyelerden %10’un üzerinde bir düşüşe tanık olma riski taşıyor. Bu da 23.000 dolarların test edilmesi anlamına geliyor.

bitcoin haberleri

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere geçen ayın sonlarında Cowen, Bitcoin’in tarihsel modellere dayanarak Eylül ayında 23.000 dolara düşebileceği uyarısında bulunmuştu.

Cowen ayrıca genel olarak altcoin piyasalarının hayata dönebileceği bir senaryoyu da özetledi. Analiste göre, makro arka rüzgarların bir araya gelmesi, altcoin piyasalarına gelecek yıl koldan bir atış sağlayabilir.

Volatilite normalde yarılanma yılında tekrar yükselir çünkü o yıl aynı zamanda bir seçim yılıdır. Ve seçim yıllarının çok daha fazla belirsizlik getirdiğini unutmayın.

Ayrıca, daha önce hiç görmediğimiz bir faiz artırım döngüsü içindeyiz. Ve bu gidişle, işgücü piyasasının tüm bu faiz artışlarının gözle görülür etkilerini bu yılın sonunda, gelecek yılın başlarında görmeye başlayacağız.

Dolayısıyla, enflasyon düşerken işgücü piyasası da zayıflık belirtileri göstermeye başlarsa, çünkü belki de bir resesyona giriyoruz ve aynı zamanda iktidar sahiplerinin iktidarda kalmak için ellerinden geleni yapmak isteyecekleri bir seçim yılımız var, muhtemelen daha gevşek bir para politikasına geri dönmek için bazı siyasi baskılar olacaktır. Böylece sonsuza kadar zam yapmaya devam edip tüm bu şirketlerin iflasını izlemeyeceğiz.

Dolayısıyla seçim yılının bir noktasında, tıpkı 2020’de gördüğümüz gibi, parasal genişlemenin bir şekilde geri döndüğünü göreceğiz. Benim tahminim bu yönde. Ve geri döndüğünde, normalde altcoin piyasasının yeniden iyi gitmeye başlamasını bekleyeceğiniz zamandır.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?