Ocak 23, 2024

Benjamin Cowen’dan Yarılanma Öncesi Düzeltme Vurgusu: “Tarih O Seviyeye İşaret Ediyor!”


Analist Benjamin Cowen, Bitcoin fiyatının 40.000 dolar civarında işlem görürken piyasa döngülerine benzer bir düzeltme aşamasına girebileceğinin sinyalini verdi.

Benjamin Cowen, Bitcoin’in yarılanmaya yaklaşırken tarihsel olarak büyük bir piyasa düzeltmesi yaşadığını dikkat çekti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yarılanma (halving), madencilik ödüllerinin yarıya indirildiği bir etkinliği temsil ediyor. Bir sonraki yarılanmanın Nisan ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Cowen’a göre, yarılanma öncesi düzeltme genellikle Bitcoin’in 100 haftalık basit hareketli ortalamayı (SMA) test etmesiyle sonuçlanıyor. Bu da bir düşüş oluşumu anlamına geliyor.

Cowen’a göre yarılanma yılı gelmeden önce Kasım 2011’de ve 2016’da, 2020’de de benzeri bir eğilim oldu. Genel eğilim Ocak ve Şubat aylarında 100 haftalık SMA’nın test edilmesi yönünde.

‘Sadece pandemi nedeniyle test ettik’ diyebilirsiniz, ancak bu her döngüde oldu. Ve hatta altına bile düştük. Test etmeyi unutun. 100 haftalık SMA’ya gittik ve sonra son döngüden% 45 daha düşmeye devam ettik …

Peki bu bizi bugün nereye getirir? 100 haftalık SMA’nın 28.176 dolara %45 altına düşerseniz, bu sizi önceki en düşük seviyeye 15.355 dolara geri getirir.

bitcoin fiyatı yarılanma öncesi düşüş riski taşıyor

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?