Ağustos 31, 2023

Benjamin Cowen: Tarih Tekerrür Ederse Bitcoin Bu Seviyelere Gerileyebilir!


Kripto para analisti Benjamin Cowen, son dönemdeki Bitcoin rallisinin gölgesinde, kripto paranın geleceği hakkında dikkat çekici bir düşüş eğilimi öngörüsünde bulundu. Cowen, yaptığı analizler sonucunda, Bitcoin’in daha önceki döngülerde de gözlemlenen bir deseni takip edebileceğini belirtti. Bu desen, her halving öncesi dönemde yaşanan bir düşüş trendini içermektedir. İşte detaylar…

Bitcoin’in halving etkinlikleri, madencilik ödüllerinin yarıya indirildiği ve arzın azaldığı anlardır. Her dört yılda bir gerçekleşen bu etkinlikler, geçmişte Bitcoin fiyatında önemli değişikliklere yol açmıştır. Cowen’a göre, bu halving döngülerinin öncesinde Bitcoin genellikle bir düşüş dönemine girme eğilimi göstermektedir.

“Bu sefer farklı mı? Bu sefer farklı olduğu ve Bitcoin’in 20 haftalık SMA’nın (basit hareketli ortalama) üzerine çıkıp halving öncesi yılın 4. çeyreğine girerken bu seviyeyi destek olarak koruyacağı yönündeki anlatılar doğru mu? Farklı mı olacak? Şüpheliyim.”  

Ancak, finansal piyasaların karmaşıklığı ve kripto paraların genç doğası göz önüne alındığında, gelecekteki fiyat hareketlerini kesin bir şekilde tahmin etmek zor olabilir. Geçmiş döngüler geleceği kesin olarak belirlemezken, analistler ve yatırımcılar genellikle tarihsel verilere dayanarak öngörülerde bulunurlar.

Bunların yanında Cowen, lider kripto paranın yılın geri kalanında en son Mayıs 2022’de ulaşılan fiyatla, daha önce Kasım 2020’de kaydedilen fiyat arasında işlem göreceğini tahmin ediyor.

“Burada, yılın yaklaşık yarısını yükselişle, yarısını da düşüşle geçireceğimiz yönündeki görüşümde ısrar edeceğim. Daha önce 2023’teki fiyat hareketinin büyük ihtimalle 12.000 ila 35.000 dolar aralığında kalacağını söylemiştim. Yani Bitcoin fiyatının 2023’te bu sınırların dışına çıkacağını düşünmüyorum. 12.000 doların altına ineceğini sanmıyorum.”

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 27.448 dolardan işlem görüyor. Yaygın olarak takip edilen analiste göre, Bitcoin Temmuz ayında ulaştığı 31.800 dolar civarındaki seviye ile yılın zirvesine ulaşmış olabilir.

“Ayrıca, yılın yaklaşık yarısını yükselişle, yarısını da düşüşle geçireceğimiz açıkça belirttiğim için, yılın en yüksek seviyelerine halihazırda ulaşılmış olma ihtimalinin de yüksek olduğunu düşünüyorum.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?