Şubat 9, 2022

Benjamin Cowen: Ethereum (ETH) Çıkış İçin Hazırlanıyor! İşte Analistin Fiyat Hedefi

Kripto analisti Benjamin Cowen, Ethereum’un (ETH) yaklaşık bir yıllık yatay reaccumulation (yeniden birikim) aşamasından sonra büyük bir çıkış için hazırlandığını söylüyor.

Yeni bir strateji paylaşımında Cowen, 2.000 ila 4.000 dolar arasındaki fiyat aralığının, daha yüksek fiyatlara giden Ethereum için büyük bir reaccumulation bölgesi olduğunu söyledi.

“Ethereum’un sonunda 2.000 ve 4.000 dolar arasında olan bu uzun reaccumulation bölgesinden çıkması için iyi bir olasılık var gibi görünüyor. 2.000 ila 4.000 dolar arası bence reaccumulation bölgesi. Bundan kurtulur ve daha yükseğe çıkarsak, o zaman işler biraz çılgına dönebilir. Daha da yükselirsek bu fiyatlara tekrar geri döneceğimizin garantisi yok.”

Reaccumulation’ı bir yükseliş trendi sırasında varlığın yatay hareket ettiği süreç olarak tanımlayabiliriz. Bu sürecin tamamlanması haftalar ila aylar (bazen yıllar) sürebilir, bu süreç nihayetinde büyük bir yükseliş trendinde bir duraklamadır.

Cowen, Ethereum’un bu yılın Haziran veya Temmuz ayına kadar mevcut yatay piyasa yapısından tamamen çıkabileceğini düşünüyor. Bunun sonrasında ise reaccumulation bölgesine geri dönen bir ayı piyasası ile sona eren parabolik bir ralliye girmeyi başardığı bir senaryo ortaya koyuyor.

“Diyelim ki bu düşüş trendinden yaza kadar çıkarsak ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönersek ve sonra Ethereum patlar ve daha yüksek trendlere başlarsak, belki 7.000-8.000 dolar seviyesine çıkarız. O zaman da yarım yıl boyunca yatay hareket etmemiz gerekiyor…

Daha sonra, eğer böyle bir nihai piyasa döngüsü zirveye çıkarsa, o zaman bu düşüş trendi potansiyel bir birikim (accumulation) aralığının altında bir yerde sona erebilir… Bu ise bir önceki sefer olanları tekrar ederse gerçekleşir.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.