Eylül 10, 2023

Benjamin Cowen: Bitcoin’de Boğa Öncesi Son Düşüş Geliyor! Peki Ne Zaman?


Kripto para piyasalarının tartışmasız en önde gelen figürlerinden biri olan analist Benjamin Cowen, son analizlerine dayanarak Bitcoin fiyatının bir sonraki boğa piyasası öncesinde bir düşüş yaşayacağını öne sürüyor. Cowen, kripto para dünyasında geniş bir takipçi kitlesi tarafından saygı gören ve takip edilen bir isimdir ve analizlerinin geçmişte doğru tahminler yapma konusunda güçlü bir geçmişi vardır.

Cowen, yakın tarihli bir YouTube videosunda, piyasa değerine göre en büyük kripto varlığının bir sonraki boğa piyasası başlamadan önce bir düşüş daha yaşayacağını iddia etti.

Bu düşüşün zamanlaması konusunda Cowen, birkaç farklı senaryo önerdi. İlk olarak, Bitcoin’in çift dip paterni oluşturabileceğini öne sürdü. Bu, fiyatın iki ayrı düşüş dönemi geçireceği ve ardından yükselişe geçeceği bir senaryoyu içerir. İkinci senaryo, “lower low” formasyonu ile ilgili. Bu, Bitcoin’in önceki en düşük seviyeyinin altına düşeceği ve daha düşük bir fiyat seviyesine ulaşacağı bir senaryoyu içerir. Üçüncü senaryo ise “higher low” formasyonunu içerir, bu da Bitcoin’in önceki düşük seviyeyi kırmadan daha yüksek bir seviyede destek bulacağı bir senaryoyu işaret eder.

“Gerçek bir boğa piyasasını harekete geçirmek için yeterli enerjiye sahip olmadan ve halving öncesi yılda herkesin aklını kaybettiği sahte acınası piyasalardan biri olmadan önce, en düşük regresyon bandını ziyaret edeceğimizi düşünüyorum..

Bence bunun için iyi bir olasılık var ve bunun ne zaman gerçekleştiğine bağlı olarak lower low mu, çift dip mi yoksa higher low mu olacağını belirleyecek. Double bottom demek istiyorsanız bu, en geç 2024 yılının Şubat ayında gerçekleşeceği anlamına gelir.

Yani Şubat 2024’e kadar gerçekleşirse veya Şubat 2024’e kadar gerçekleşmezse çift dip anlamına gelebilir. Daha önce meydana gelirse, lower low formasyonuna karşılık gelebilir. Bundan sonra meydana gelirse, higher low formasyonuna karşılık gelebilir. Her şey ne zaman olacağına bağlı.”

Cowen’in analizlerinin temel dayanağı, logaritmik ilerlemeleri kullanmaktır. Bu ilerlemeler, Bitcoin fiyat hareketlerini geçmişte doğru bir şekilde tahmin etme konusunda etkili bir araç haline gelmiştir. Logaritmik bantlar, kendilerini önceki en yüksek veya en düşük seviyelere dayandırarak bir varlığın zaman içindeki fiyatını tahmin etme girişimini izler. Her fiyat aralığını temsil eden farklı renkli bantlar vardır. Cowen’a göre, her ayı piyasasında Bitcoin fiyatı önceki döngüye göre bir bant daha düşük dip noktasına ulaşma eğiliminde oluyor.

“Logaritmik ilerleme, söz konusu varlığın geçmişinde daha erken dönemlerde daha üstel kazanımların meydana geldiğini varsayar. Varlık ne kadar yeni olursa, bu üstel kazançları elde etme olasılığı da o kadar artar. Zamanla fiyatı hareket ettirmek giderek zorlaşır çünkü piyasa değeri daha yüksektir.

Yani bir tür regresyon bandına ayarlanmış bir düşük seviyeniz var ve sonra higher low seviyeniz var, ancak daha düşük bir regresyon bandında. Şimdi bunu aklınızda tutun çünkü bu modelin her seferinde ortaya çıktığını göreceksiniz.” 

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?