Belediye Başkanı, Çalışanlarının Maaşlarını Bitcoin (BTC) ile Ödemek İstiyor!

0

Miami Belediye Başkanı Francis X. Suarez, uzun zamandır Miami’yi bir Bitcoin merkezi haline getirmeye çalışan bir Bitcoin destekçisi. Suarez, 2021 yılının başlarında yaptığı bir konuşmada belediye çalışanlarının maaşlarını ve şehir sakinlerinin vergilerini Bitcoin ile ödenmesi planını paylaşmıştı. İşte başkanın Bitcoin’le ilgili yeni planları.

2021 yılının başında paylaştığı planları hayata geçirmek isteyen Suarez, öncelikle belediye hazinesinin doğrudan başkanın kontrolü altında olmadığı için bu türden bir Bitcoin hamlesinin çok da gerçeği yansıtamayacağını düşünen bir kitlenin yorumuyla karşı karşıya kalmıştı. Suarez ise yakın zamanda yaptığı bir açıklamada Bitcoin ile ödemelerin mümkün olmadı için belediye meclisine bir teklifte bulunacağını açıkladı.

“Şehrimizi ABD’nin ve/veya dünyanın “kripto başkenti” olarak öne çıkarmak istiyorum.”

2021 Şubat ayında Suarez liderliğinde gerçekleştiren bir hamlede, Miami Belediyesi’nin Bitcoin’e yatırım yapılması şeklinde bir teklif iletilmiş ancak Florida Eyaleti’nin kanunlarında yer alan bir madde nedeniyle bu teklif hayata geçirilememişti. Florida Eyaleti’nin yasalarına göre hazine, çok değişken değere sahip bir varlığa sahip olamıyor. Konu hakkında konuşan Suarez:

“Eğer bu kararı sunduğumda kabul edilseydi, bugün %30 ila %40 arasında bir kar elde etmiş olacaktır, eğer öyle bir şey olsaydı adeta bir “dahi” olarak görülürdüm” dedi. “Fakat işler bu şekilde çalışıyor…”

Miami Belediyesi Hali Hazırda Kripto Para Madenciliği Yapıyor!

Florida Eyaleti’nin yasaları Bitcoin’e yatırım yapmayı engellemiş olsa da ilgili yasalarda kripto madenciliğiyle ilgili herhangi bir madde yok. Bu boşluğu fark eden başkan da çözümü kripto para madenciliği yaparak çözdü. Miami Belediyesi şu an Miami Coin adı verilen kendi kripto paralarının madenciliği yapıyor. Bu madencilikten elde ettiği gelirleri de şehrin gelişimi için kullanıyor. Miami Coin’in tanıtılmasından bu yana. Miami Belediyesi 10 milyon doların üzerinde kar elde etti ve bu parayı hazineye ekledi.

Suarez ise Bitcoin’e ve sonra da diğer kripto paralara da yatırım yaparak kar elde etmek ve bunu belediyeye fon olarak sunmak; mümkünse maaşları kripto para ile ödemek ve vergilerini kripto para ile ödemek isteyen vatandaşlarından bu yöntemle vergi toplamak istiyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın