Belarusbank Kripto Para Birimi Değişim Hizmetini Başlattı!

Belarus’un en büyük bankası olan Belarusbank’ın, müşterilerin Visa kartları kullanarak bitcoin satın almalarına olanak sağlayan kripto para birimi değişim hizmeti vermeye başladığı bildiriliyor.

Perşembe günü çok sayıda yerel haber ajansının duyurduğuna göre; Belarusbank’ın yeni kripto para değişim hizmeti, bitcoin değişim hizmeti olan Whitebird ile iş birliği halinde olduğunu gösteriyor. Banka; geçen yılın başlarında kripto para değişim platformu oluşturma planlarını açıkladı.

1991 yılında kurulan Belarusbank, 1995 yılında Belarus’un Sbernak’ı ile birleşti. Belarus hükümeti ise banka sermayesinin %99,95’ine sahip olmaktadır. Banka, 2018 yılında Belarus’un Doğu Avrupa Silikon Vadisi olarak da bilinen İleri teknoloji Parkı’nda yaşayan Whitebird ile stratejik bir ortaklık kurmuştur. Whitebird; Belarus’un yasal çerçevesi altında olmaktadır. Aynı zamanda Belarus Cumhuriyeti Başkanı’nın ‘’dijital ekonominin geliştirilmesi’’ konusundaki kararı faaliyete girmiştir. Bunun yanında faaliyetler; Hi-Tech Park’ın denetleme kurulunun ilgili kararlarına uygun olmaktadır.

Whitebird’ün web sitesi ayrıntıları;

  • “Bu, işlem sırasında en uygun oranda USD [ABD doları], RUB [Rus rublesi], BYN [Belarus rublesi] karşısında hızlı bir şekilde bitcoin almanıza ve satmanıza olanak tanımaktadır.”
  • Ayrıca “Hizmet çevrimiçi çalışmaktadır.”
  • Son olarak “Satın alma ve satış prosedürü Visa ödeme kartları kullanılarak gerçekleştirilmektedir.”

Belarusbank; gelecekte Euro ile bitcoin satın almayı planladığını da cümlelerine ekliyor.

Yerel basında yer alan haberlere göre; bankanın yeni kripto para hizmeti başlangıçta Belarus ve Rusya vatandaşlarının hizmetine sunuluyor. Belarusbank gelecekte kripto hizmetini diğer ülkelerdeki müşterilere genişletmeyi planlıyor. Banka ayrıca daha fazla kripto para birimini desteklemek ve ek hizmetler sağlamak adına Whitebird ile daha fazla iş birliği yapmayı planladığını da belirtiyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.