Eylül 4, 2023

Beklentiler Büyüktü: Altcoin Fiyatı %98 Çakıldı, İşte Nedeni


Ağın yardımcı token’ı GALA, çalkantılı bir kripto piyasası koşullarında beklenenden çok daha kötü bir performans gösteriyor. Gala Games’in yerel kripto para birimi olan token, şirket yöneticileri arasında büyüyen bir sürtüşme haberinin kamuoyuna yansımasının ardından daha sert bir düşüş yaşadı.

Son 18 aylık performansa bakıldığında varlığın %98 değer kaybetmesi dikkat çekiyor. Makroekonomik faktörlerin yanı sıra, piyasanın uzun süreli düşüş durumu ve bunun sonucunda yaşanan satışlar token fiyatını önemli ölçüde etkiledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CEO Eric Schiermeyer ve Gala Games’in Kurucu Ortağı Wright Thurston birbirlerine karşı dava açtı. Thurston, Schiermeyer’i şirketin varlıklarını israf etmek ve 600 milyon doları “yakmakla” suçlarken, ikisi de birbirlerine karşı fonların kötüye kullanıldığını iddia ediyor.

Ortaya çıkan bu problem, hali hazırda oldukça çalkantılı günler geçiren token fiyatını da derinden etkiledi. Token zirve fiyatını 0,825 dolarla yakalarken, şu an 0,0168 dolardan işlem görüyor.

Yatırımcıların ayı piyasaları sırasında token biriktirmesi alışılagelmiş bir uygulama olsa da, blockchain oyun platformundaki iç anlaşmazlıklar token’ın cazibesini kaybettiriyor. Aynı şekilde, olası bir güven ve şeffaflık eksikliğini gösteren iddialar, potansiyel yatırımcılar için bir geri dönüşü katalize edebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?