Şubat 7, 2024

Beklenen Yükseliş: Önde Gelen Analistlerden Bitcoin Yarılanma Öncesi Ralli Tahmini!


Önde gelen kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin ‘in önümüzdeki hafta içinde yarılanma öncesi ralliye başlayabileceği görüşünde. Madencilere yeni BTC üretiminin yarıya indirildiği yarılanma öncesi döneme giriş sinyalleri, analiste göre tarihî verilere dayanıyor. Nisan ayında gerçekleşecek olan bir sonraki yarılanma, Bitcoin’in yarılanma öncesi geri çekilmesinden ralliye geçiş yaptığı dönem olarak işaret ediliyor. Rekt Capital’e göre, eğer geçmiş veriler bir işaretse, Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda yarılanma öncesi ralliye başlaması muhtemel.

Bitcoin fiyat grafiği

Trader’lar, Bitcoin’in 90.000 doların üzerine çıkmadan önce parabolik bir yükseliş trendine girmesi beklentisiyle, yarılanma öncesi rallinin ardından birikim dönemine gireceğini öne sürüyorlar.

Rekt Capital, son iki ayda Bitcoin’in 43.786 dolar civarındaki ani direnci birkaç kez test etmesinin ardından, şu anda iyi bir konumda olduğunu düşünüyor.

Geçen hafta yüksek aralıktan (RH) reddedilmesine rağmen, Bitcoin bu hafta tekrar RH’yi test etmeye çalışıyor. Analistlere göre, bu güç devam ederse, RH direncinin zayıflamaya başladığı düşünülebilir.

bitcoin fiyat grafiği

Analist, Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI) göstergesinin haftalık grafikte potansiyel bir düşüş sapması sinyalini geçersiz kılmak için çapraz direncinin üzerine çıkmasının ardından Bitcoin’in yükseliş ivmesi kazandığını belirtiyor.

Ayı sapması genellikle RSI momentum göstergesi düşüş trendine girdiğinde ve varlığın fiyatı yükselmeye devam ettiğinde ortaya çıkar. Bu sinyal, yükseliş momentumunun azaldığı bir ortamda düşüş eğiliminin görünürde olduğunu gösterir.

Rekt Capital şu şekilde ifade ediyor: “Yeni haftalık kapanış gerçekleşti ve Bitcoin RSI düşüş trendini (kırmızı) başarıyla kırdı. Bu da düşüş eğiliminin geçersiz olduğunu gösteriyor.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada BTC, son 24 saat içinde %1,22 artışla 43.161 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?