Beklenen Oldu: Ethereum Son 5 Ayın En Yüksek Seviyesinde!

Ethereum nihayet uykusundan uyandı, direnci kırdı ve son birkaç saat içinde beş ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Şimdi asıl sorular şunlar: ivmeyi ne yönlendirdi ve ETH ne kadar ileri gidecek?

Ethereum şu anda beş ayın en yüksek seviyesi olan 270 dolara ulaşmak için günlük %11.5 artışla yüksek performans gösteren kripto varlıklarından biri oldu.

Ethereum fiyatları son kez Şubat ayının sonlarında bu seviyelerdeydi. Birçok altcoin 2020 için şimdiye kadar zirvelerini buldu fakat ETH, yıl içi zirvesine henüz ulaşmadı. Ethereum’un yıl içi en yüksek seviyesi de 285 dolar civarındaydı. Eğer bu momentum devam edebilirse, zirveye ulaşmak uzun sürmez. Fakat piyasa uzmanlarının da yükselişin beraberinde bir düzeltme beklediğini söylemeliyiz.

Bundan sonra, uzun vadeli boğa koşusunu başlatmak için fiyatların, 2019’un en yüksek seviyesi olan 360 doları kırması gerekiyor. Ethereum, aslında tam iki yıldır uykuda.

DeFi çılgınlığı herkes tarafından konuşulan bir konu. Fakat, pekçok token’ın fiyatını yükselten DeFi aynı etkiyi Ethereum’da gerçekleştiremedi. DeFi’nin Ethereum artışının nedeni olması pek olası değil. Çünkü eğer etkilemiş olsaydı bu çok daha önceden olurdu. Momentumun asıl nedeni, önümüzdeki ayın başlarında piyasaya sürülecek olan ETH 2.0 için nihai testnet’in onaylanması olabilir. Ethhub’un kurucusu Anthony Sassano konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Resmi eth2 faz 0 public testnet (‘Medalla’ kodlu) 4 Ağustos’ta yayınlanacak. Her şey yolunda giderse, bu, ana ağın başlatılmasından önceki son test ağı olacak. Sonunda oluyor!”

Yatırımcıların bu gelişmeye ilgili gösterdiği çok açık. Yükseliş daha ne kadar devam edecek merak konusu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.