Eylül 28, 2020

Beklenen Blockchain Platformu Filecoin için Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Dağıtılmış dosya saklama protokolü olan Filecoin, geçtiğimiz yıl sonunda çıkması beklenirken pandemi ve bazı teknik sorunlar nedeniyle ertelenmişti. Fakat Twitter üzerinden yapılan bir paylaşımda önümüzdeki ayın ortasında yayınlanacağı bildirildi. ICO pozisyonunda 200 milyon dolardan fazla yatırım toplayan ve projenin arkasındaki şirket olan Protocol Labs gelişmeden heyecan duyuyor.

Temel olarak Filecoin, eşdeğer sayılabilecek Microsoft, Dropbox veya Amazon’un bulut teknolojilerine ek olarak dosyaların Filecoin bulut hizmetinde depolanmasına izin veren yeni bir yaklaşım. Ancak Filecoin’i diğerlerinden ayıran merkezi olmayan bir teknolojiyi izlemesi ve dosyaların gizliliğini sağlayacağını iddia etmesi olarak görülebilir. Şifreler, kart bilgileri gibi kişisel güvenliği tehdit edebilecek tüm unsurların çalınmasını ortadan kaldırmayı hedefliyorlar.

Yaklaşık üç yıl önce yapımına başlanan projenin 2018’de bir test ağı kullanıcılara sunulmuş ve tamamlanmış halinin ise geçtiğimiz yıl piyasaya sürülmesi söyleniyordu. Ancak teknik aksaklık ve pandemik problemler bu süreci önümüzdeki Ekim ayına kadar ötelemiş oldu.

Geçtiğimiz ay son bir test ağı sunan Filecoin, kullanıcıların tercih etmesi durumunda kripto para ile ödül dağıtma stratejisini başlatmıştı. Bu cazip teklif, birçok insana hitap etmiş gibi ve devam edecek gibi görünüyor. Ancak kendisi gibi güven kazanmış projeler olan BitTorrent gibi sitelerle ciddi rekabet etmesi gerekecek.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?