Beklenen Altcoin Sezonu Neden Gerçekleşmedi?

Popüler Bitcoin ve kripto analisti MagicPoopCannon, Bitcoin’in önderliğindeki son kripto piyasası satışları ile bir altcoin sezonun gerçekleşme olasılığının büyük ölçüde azaldığını söyledi. Magic’e göre, altcoin’ler hala Bitcoin’in fiyat hareketlerine bağlı ve bu nedenle başarılı bir altcoin sezon olması için BTC’den ayrılmaları gerekiyor. Analist konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Alt sezonla ilgili sorular görüyorum. Şu an bununla ilgili endişeleniyorum, çünkü altlar şu anda kesinlikle BTC’ye yapışıp kalmış durumda. Bildiğimiz gibi Alt sezonu, henüz görmediğimiz bir kopukluk olmadan gerçekleşemez. Bağlantının kesilmesine ihtiyacımız var, böylece BTC kârı son bir pump için altcoin’lere geçebilir.”

Bitcoin Bir Süper Döngünün İlk Dalgasını Henüz Tamamladı

Analist, Bitcoin’in yeni bir süper döngünün ilk dalgasını tamamladığını açıklamaya devam etti. Altcoin sezonun genellikle yeni bir Bitcoin süper döngüsünün başlangıcına eşlik etmediğini ekledi. Magic’in, teorisini şu şekilde:

“Bu sefer neden büyük bir altcoin sezon göremediğimize dair bir teorim var. Bu, yeni bir süper döngünün 1. dalgasını tamamlayan BTC’nin bir işlevi olabilir. İlk süper döngünün (2011) 1. dalgasında henüz bir altcoin piyasası bile yoktu. Belki de altcoin sezonu 3 ve 5’in bir fonksiyonudur.”

Son olarak analist farklı bir Twitter yorumunda, kripto piyasalarının genellikle kitlelerin beklediğinin tam tersini yaptığına işaret etti. Bu durumda, kripto trader’larının çoğunluğu bunun olmasını beklediği için alt sezon gerçekleşmeyecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Ethereum World News


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.